bugün

bir kürt olarak türklere soruyorum

bir genelleme içeren soru şeklidir ve her genellemede olduğu gibi bir çok yanlış ifade içermektedir.
ben bu genellemenin dışına çıkarak iki halkada bir kaç soru sormak isterim,
öncelikle türkere sorayım, neden senelerce kürtlerin kuyruğu var diyip bu insanlarla dalga geçtiniz?(burda bütün türklerden bahsetmek kuşkusuz saçmalıktır)
ikinci sorum yine türklere ya da türklerden bir siyasi guruba neden kürt yok dediniz ve kürt tanımlamasını hitler vari bir şekilde kart kurt diye tanımladınız?
üçüncü sorum yine türklere neresi olduğunu belirtmeden aslen benimde oralı olduğum bir yerde ve içinde benimde soyumdan gelen bir çok insanın bulunduğu,kürtleri dereye neden attınız? neden hep çürük malları onlara satıyordunuz?türkçe bilmediği için neden kazıklıyordunuz bu insanları? hala geçip bunları övüne övüne anlatanlarınız yok mu?

bu verdiğim örnek doğu türkmenlerinin 70 li yıllara kadar şehire gelen kürtlere yaptıklarıdır.

gelelim kürtlere üçüncü örnekte belirtiğimi şimdide siz türkmenlere aynılarını yapıyorsunuz geçmişi gösterip bize bunlar böyle böyle yaptı derken şimdi sizinde yaptığınız faşistlik deil mi? 70 göçünden sonra az sayıda kalmış türkmenlere şimdi de siz neden baskı uyguluyorsunuz?

neyse iki tarafı boklu değnektr efendim türk, kürt diye zaten geneleme yapmak bilime aykırıdır.
bu pencereden bir bakmak istedim kötü oluyormuş *