bugün

mahsun kırmızıgül

mahsunun tırnağı olmaya and içmiş insanların olduğu kişi ..tırnak keratinden olur ..homo sapiensten değil .. ha mecaz-i mürsel yaptıysan da olmamış ..çünkü mecaz-i mürsel de kelimeden olur, özel isimden değil ..neyse gelelim esas konuya hacı..

sanatçı: sadece tek örnek .. Krzysztof Kieslowski- üç renk, dekalog vs vs .. lodz' da yönetmen olmuş..
yakışıklı: alain delon, hadi çakması cüneyt arkın ( cüreklibatur kardeş ) .. ulan yakışıklı budur ..yakışıklılık budur .. neresi yakışıklı tek kaş abinin .. bu kadar da şoven olmayın iki dakika ..
üretken: nikola tesla .. sinemadan veya müzikten yüz milyon tane veririm ama icat şampiyonu bu adam yeter sana..
halktan biri: "ben suşi yiyorum kebabp değil " diyen birini "halktan" diye savunmak .. yazmıyorum anlayın ..
kapaklı bir "kıskanılan": bunca akademiden olanaksız mezun insan varken, kalkıpta kendi halkını sömüren ve bunu görmeyecek kadar dangalakça bakan sözlük yazarı fanatisti insan gördüğümde kıskanırım .. bu da benim lüksüm olsun .. ver o bütcelerin onda birini * ( oyuncu istemez) sana mutluluğun resmini çeksin ..

kendi halkını sömüren bir ağadan başka bir şey değil .. ama işin ilginci sömürülen bu marabanın bu adamları ölümüne savunması .. enteresan..

edit: (bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan) ( en kötü 2. mahsun entrim, girim.. gelişme var ben de hacı.. )