bugün

nokia xpressmusic 5800

nokia'nın ahize problemini gideremediği için 1 yıldan fazla bir süre bekletip piyasaya sürdüğü telefon.
iphone ile kıyaslama yapılıyor kendisi ile lakin gördüklerim itibariyle;

-bu telefonu daha önce xpressmusic kullanan kişilerin tercih etmesi,
-ses çıkışı, kamera ve dokunulabilir ekranının gayet güzel olduğu,
-7 güne kadar dayanabilen vahşi bir bataryasının mevcut olması başlarda görülebilen potizif özellikleri.

negatif özelliği ise,
iphone gibi revaçta olması adına telefon için doğru dürüst yazılım üretilmemesi, üretilen en skindirik yazılımın bile para karşılığı satılması gibi bir durum var ortada.

lan acrobat reader nette bildiğin bedava, ama bu telefonda kullanmak için yıllık 30$ para vermem lazım. yahu iphone için zilyon tane yazılım üretiliyor ve çoğu da ücretsiz, -ki o telefonun tercih edilme sebebinin yegane temeli olmuştur adına üretilen yüzlerce yazılım. piyasaya ilk çıktıklarında ikisi de hemen hemen eşdeğer fonksiyonelliğe sahipken iphone güncel yazılımları sayesinde kendisini ring dışına itmiştir.

ha benim işimi fazlasıyla görüyor ayrı mesele ama bazı iphone yazılımlarını gördükçe keşke o telefonu satmasaydım demiyor değilim sözlük. nokia duy sesimi de şu telefon için ücretsiz yazılım sür piyasaya. geçtim ücretsizini yazılım sür insanları cezbettirecek cinsinden.