bugün

klavye devrimcileri

Converse giyen komünist ve türevlerinden haberi olmayan altıncı nesil bir hedenin yeni mottosu. Devrimcileri eleştiri yapamamak, ortaya anti-tez koyamamak ile suçlayan bu başlığın sahibi yazara converse giyen komünist muhabbetini sözlükte araştırmasını ve sonra utanmasını öneriyoruz. Çünkü bu sözlükte eleştiri yapamayanlar, ortaya tez koyamayanlar, converse giyen komünist efsanesinden bir adım ileri gidemeyenler genelde kendi gibi düşünenler oluyor. Hadi bunu geçiyorum, bu yazarın hiç bir şeyden haberi olmadığını düşünerek yazıyorum bu başlığın sahibi harbiden komik. Şimdi "#5419937" bu entrysinden "kimse bana ayar veremiyor" demiş. karşılığında normal bir enty girilmiş "#5420163"... ancak yazarımız bunu tez, fikir olarak kabul etmemiş. "kendisi teorisyen ya!"* sonra "#5424065" şu entryi girmiş ve devrimcilerin ortaya bir fikir koyamadığını söylemiş. sözlüğün subcomandante marcos'u olan lock ise yine dayanamamış bu saçma muhabbete ve bir anti tez içerikli entry girmiş...
- "#5424087" - ayar niteliği taşıyan bu entrye sinirlenen başlık sahibi ise sinirlenmiş ve "#5424123" bu entryi girerek, ortaya tez koyamadığını iddia ettiği insanları bu defa "neden yazıyorsunuz" havasından kendisine saldırıldığını söylemiş. Biz bunu yediği ayarın etkisi olarak görüp, ses etmiyoruz işte.

--spoiler--
basta da dedigim gibi klavye devrimcileri sanal ortamda aslan kesilen, facebooktan video paylasarak ulke kurtarmaya calisanlardir diyarbakir' da istanbul' da edirne' de her yerde devrimcilik yapanlardan bahsetmiyorum ve bunu acikca belirtiyorum. ah siz asiler, olaylari at gozluguyle bakanlari at gozlukleriyle elestirmeye, konuyu istediginiz yere cekmeye bayilirsiniz.
--spoiler--

Mesela bunu soracağım bu başlık sahibine? Kime göre neye göre bu? Belki devrimci bir örgütün lideridir burada yazan adam? Takır takır entrylerini döşüyordur? Sen kimi ne kadar tanıyorsun ki böyle sığ bile olamayacak, boş bir genelleme yapıyorsun kuzucuk. Bu sözlükte vatan millet kurtaracağını söyleyen, "klavyemizi bırakıp silah almasını biliriz" diyebilecek kadar kendisini aşmış milliyetçi türevleri varken, siz hala at gözlükleriniz ile bu sığ sularda yüzün. Olmadı gibi converse bayisinin önünde nöbet tutun. Gelen gidene sorun bakalım solcu mu değil mi.*