bugün

önemli olan insanın kendini yetiştirmesi

üniversite sınavını kazanamayanları avutmak için, çevredekiler ya da bu bizzat bu kişi tarafından kullanılan züğürt tesellisi. bunu öne sürerek bir lise mezununun tıp fakültesi kitaplarını okuduğunu ve kendisini bu alanda en az bir doktor kadar geliştirdiğini iddia ettiğine rastlamıştım. bir de bunun bilgisayar camiasındaki sürümü vardır ki hiç sormayın, bilgisayar mühendisliği okuyan ya da kazananlar daima "iyi bir programcı olabilirsin" "bilgisayar diplomasını chip dergisi versin" "odtü bilg. mühendisliği mezunu tanıyorum senin kadar iyi programcı değil" gibi şeylerle hem ego masturbasyonu yapar hem de karşıdaki aptalı teselli etmeye mutlu etmeye çalışırlar. karşıdaki yeterince akıllı değilse -ki çoğunlukla böyledir- bunun gazına hemen gelecektir.

hayır efendim, min. bir lisans eğitimi alınmadan bir boka sap olunmaz söylenenlere inanmayın. ayrıca oturup mal mal tıp mühendislik vb. kitaplarıda okumayın. zaten okusanızda anlayabileceğinizi sanmıyorum, onları anlayabilecek adam üniversiteyi de kazanacaktır.