bugün

gibi

nihayet tüm bölümlerini bitirdiğim feyyaz yiğit & aziz kedi eseri...

ama ne yazık ki uludağ sözlük yazarlarının hiç ilgisini çekmemiş. oysa ki ekşi sözlük'te gibi dizisi başlığına 1169 entry girilmiş, tam 47 sayfa...

gibi dizisi, harika bir absürd komedi. biraz hayatın içinden ama çokça absürd. özellikle 7. bölümde resmen yerlere yattım karnıma ağrılar girdi gülmekten.

şahsen benim en beğendiğim bölümler sıralamam şöyle;

7. bölüm: ikinci yol.
9. bölüm: ayırtma yenilemesi.
1. bölüm: kokoriç.
12. bölüm: atın bulunuşu.
10. bölüm: kan parası.
8. bölüm: badana.
3. bölüm: nü model.
4. bölüm: erasmusla gelen yamyam.
2 bölüm: vatka.
5. bölüm: yanlış mentor.
11. bölüm: yılmaz bey banyo.

ayrıca beni sevindiren diğer bir husus, ekşi sözlük'te fazlaca beğenilmiş olması. zaten dizinin hitap ettiği kesim burası ve hedef kitle de bunu beğendiyse ikinci sezondan sonraki sezonlarda da devamı gelecektir diye düşünüyorum.

işte bunu yapacaksınız abicim.
orantısız zeka kullanıp insanları eğlendireceksiniz, hoş bu dizi ulusal kanallardan birinde olsa böyle ilgi görür müydü? asla.
neden? çünkü sansür olacaktı o zaman. sigara olmayacak, içki buzlanacak, küfür biplenecekti.
işte bu yüzden dijital platformlar desteklenmeli, ama pek çok dijital platform var ve her dijital platforma abone olma lüksü yok insanların. bu yüzden dijital platformlar bir araya gelip ortak bir havuz sistemi oluşturmalı ve daha çok kişiye ulaşmalılar...

harika bir iş olmuş, 3 gün boyunca sayelerinde epey güldüm. yolları açık olsun.

son olarak; (bkz: saat daha 8 büyücüler açılmamıştır)