bugün

ciddi ilişki

Ani başlayanları çok korkutucu olan ilişki çeşidi.

insanlar nasıl daha 1-2 haftadır tanıdığı kişilerle ''evet cuma gününden itibaren ilişkimiz başlayacak, sen potansiyel çocuklarımın anası, ben de potansiyel çocuklarının babası olacağım, zaten evlenmeyeceksek bu ilişkiye hiç gerek yok'' kafasında bir şeylere başlayabiliyor merakla izliyorum şöyle uzaktan. Olm aşırı korkutucu ya. Bu kadar fazla beklentiye girmek, karşı tarafa seni yeterince tanımasına müsaade etmemek, daha fiziksel paylaşımlar olmadan ''aşık oldum'', ''aşık oluyorum'' modlarına girmek, millet kafayı yemiş abi. Bu kadar hızlı başlayan ilişkilerin ve evliliklerin çabuk bitmesine de şaşırmamak gerek.

Yıllardır yalnız yaşayan, kendine ait bir kural ve düzen bütünü olan, bekar bir adam çat diye 2 haftada yıllarca süren bir sistemi değiştiremez, hayatının merkezine bir başkasını bu kadar kolay ve ani entegre edemez, zamana ve paylaşıma ihtiyacı var. Kadınlar bu konuda hiç anlayışlı değil, böyle konuşunca ''tamam, sevişecek, evlenemeyecek benimle'' deyip direkt gidiyorlar. Sekse erişimi herkesin gayet kolay artık, seninle sevişmezse başkasıyla sevişecek bu adam bir şekilde amaç seks değil ki, anlatamıyorsun bunu. Evliliği bu kadar amaç haline getirmek ne kadar doğru? 6 ay sonra evlenip 5 yıl sonra da boşanacağın ciddi bir ilişki yerine, 5 yıl sevgili şeklinde devam eden ve sonra karşılıklı olarak kendiliğinden evlilik seviyesine atlayacak açık bir ilişkiyi yaşamak daha doğru değil mi?