bugün

friends

dünyanın en güzel dizilerinden bir tanesi, belki de alanındaki en iyi dizi..

diğer bazı dizileri izlemediğim için çok net birşey söylemiycem ama en güzel dizilerden biri olduğu kesin..

ben 1 sene önce başlamıştım izlemeye, iki gün önce yani pazartesi günü bitirdim * normalde 10 sezon 2 veya 3 ayda rahatlıkla izlenir, ama kpss hazırlığı vs. derken böyle oldu *

ha şunu da belirtmeliyim, friends'i izlemeyi bu zamana kadar bırakmamalıydım, yani 5-6 yıl önce izleyip bitirmiş olmak gerekirdi, bizim de böyle denk geldi diyelim... *

bir de şunu belirteyim; 2. sezonda cafeye giren bir çocuk var, o çocuk babby daddy adlı dizide yer alan başrol oyuncularından tahj mowry, yine 2. sezonda kargocu rolünde oynayan, yine the big bang theory adlı dizide bert karakteriyle bazı bölümlerde de oynayan brian posehn, bunun dışında son sezon yani 10. sezonda bebeğini evlatlık olarak verecek kadın rolünde oynayan, yıllar sonra da mom dizisinde başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkan anna faris...

ben konuk oyuncu olarak böyle aklıma gelen, dikkatimi çeken isimleri paylaşmaya çalıştım, bunların dışında çok özel, önemli konuklar oldu, bunlardan bir tanesi brad pitt mesela.. konuk olan farklı isimlere de değinebiliriz, şimdilik böyle kısa tutuyorum. *

friends gibi önemli, bir döneme damga vurmuş dizileri burda 3-4 cümleyle anlatmanın, ifade etmenin dışında daha farklı şeyler yapabilmeli, bu dizi hakkında genel, uzun bir değerlendirme yapmalıyız, çünkü böyle dizilerin yeri çok ayrı..

yabancı dizi izlemeyi seven herkese tavsiye ederim.

friends, bundan 80-100 yıl sonra prison break, the big bang theory gibi dizilerle birer klasik olarak adlandırılacaktır.

şimdilik böyle kısa bir yorumla geçiştireyim; bir gün fırsatım olursa ve yapabilirsem friends hakkında uzun uzun, güzel şeyler yazmayı düşünüyorum. *