bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Evleniyorum. Sanırım 2013'te girmiştim ilk kez sözlüğe üniversite sınavına hazırlanıyordum ikinci kez. Hayatımda neyi istediğimi bilmediğim karışık bir dönemdi. Sözlük iyi gelmişti derslerden stresten bazen hayattan kaçmalık bir alem. O zaman da vardı sosyal medya çılgınlığı ama bu kadar hayatın içinde değildi sanki. Icimi dökebildiğim istediğim gibi saçmalayıp eleştirebildiğim kaçış oldu. Hala ne zaman bunalsam gelip bakınıyorum bazen kızıp bazen gülüyorum öyle little little middle durumu. Çok arkadaşım oldu gerçek hayatta oturup çay kahve içip sohbet ettigim. Hala görüştüklerim de var muhtemelen bir daha hiç görüsmeyeceklerim de. Dindarından hovardasına hatta masonuna bir sürü insan tanıdım. Bana gerçek hayatta asla yüzünü göremeyeceğiniz insanların gerçeklerini gösterdi. Şimdi hayatımın öyle bir dönemindeyim ki bir taraftan sevdiğim adamla bir dünya kurmaya çalışırken diğer yandan gelin çiçeğim lale mi lilyum mu olsun diye bakarken buluyorum kendimi ve bu o kadar sacma ki. Hayatımda bir kere yaşayacağım diye saçma sapan şeyler yaparken buluyorum kendimi. Çok sinirlendiğimde ben bu adamı bırakıp uzaklara gitmeyi düşünüyorum şimdi anca mutfağa giderim. Onu sevdiğime bu kadar eminken bu evlilik meselesi hemen bitmesi gereken bir ayrıntı gibi geliyor. Bitsin ve biz biralarımızı alıp avrupa yakası izleyip gülelim istiyorum. Hemen.