bugün

turgut özakman

bu gece mustafa filminin tartışıldığı 32. günde vücut dili ile anlatıyor herşeyi. gerilmiş kendisi. can çekişiyor.
arena da uğur dündar ve yardakçısının* gazlarına gelerek can dündar'a ve de mustafa filmine demediğini bırakmamıştı. hatta haber başlığı da "al sana mustafa" idi...

bugün haklı olarak can dündar hesap sordu o kibar üslubuyla. ve şunu sordu;

filmi izlediniz mi o eleştirileri yaparken?

cevap: hayır. aslında yapılan eleştirilerin yüzde ellisinin filmde olmadığını gördüm.

sonra kıvırma sanatının inceliklerini izledik. efendim kendisi aslında arenaya "atatürk için söylenen bazı şeyler var gelin bunları değerlendirin" diye çağrılmışmış. yani can dündar'a değilmiş lafları...

yahu arenayı izlemesem, özakman'ın yaşının hürmetine dediklerine inanacağım. bizzat can dündar'ı ima ederek "bi arkadaşımız var sağda solda programlar yapıyor. sol kesimden birisi kendisi. yanlış laflar ediyor" tarzında onu küçümseyerek, uğur dündar ve yardakçısının* bıyık altından gülmeleri eşliğinde çok ucuz bi üslupla verip veriştiriyordu.

baskın oran programda "yahu filmi izlemeden utanmadan eleştiriyorlar" dedi. bunun üzerine özakman gerilmiş bi şekilde bu tarz eleştirilerde bulunanları küçümseyen bi kahkaha attı. sonra özakman'a döndü baskın oran ve şunu söyledi;

- ama üstadım da öyle eleştirdi!
+ yo hayır ben eleştirmedim.
- ama siz arenada değilmiydiniz?
+ yo yo hayır.
- ?!?!?