bugün

kuzey güney

-spoiler-

diziyi tam izlemeyenler -ben de dahil- kuzey’i sırf kıvanç tatlıtuğ ve başrol olduğu için bilinçaltından haklı bulabilir fakat gerçek bence öyle değil.

Sen git adamın sevdiği kadınla birlikteliğini gör diye köpek gibi iç, seni kendine getirmeye çalışan olan bitenden haberi olmayan abine arabada gider yap, kazaya sebebiyet ol. Sonra sırf direksiyon başında olduğu için suçlu duruma düşen abin için “suçunu üstleniyorum” ayağına hapse gir. Kavga ettikleri bir yerde güney “suçu üstlenmek için değil, kaçmak için girdin hapise” diye bağırmıştı. çok haklıydı bencede. cemreyi sevebilirsin evet ama, hiçbir şekilde içip dağıtıp millete saldırman gerekmiyordu. diziyi karakterleri canladıran kişileri göz önüne almayıp direk mantıken yorumlayanlar kuzeyin sahip olduğu düz adamlığın, cahilliğin, kabalığın aslında çok kötü şeylere sebep olabileceğini anlarlar bence. gerçektende 80 bölüm boyunca kuzey sırf bu tavrı yüzünden neler neler kaybetti. mesela simayın bebeği aldırdım demesine izin vermeden direk evlendi. kız o kadar da söyledi konuşmamız gerek. gerçekten şu an anladım kuzeyin aslında çok haksız bir karakter olduğunu.

-spoiler-