bugün

27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri

konserden önce büyük kaygılarım ve korkularım vardı. ya sıçarlarsa? ya ben bu adamları gözümde fazla büyüttüysem? gibi korkularım vardı. allaha çok şükür ki korkularım ve kaygılarım yersiz çıktı. bir the cranberries fanı olarak bu adamların en iyi müzik grubu olduğu konusunda hiç şüphem kalmamıştır. konserden önce olsa ses sistemi, sahne perfanmonsa cart curt şeylere dikkat verirdim. yemişim ses sistemini, organizasyonu cart curtunu ben hayatım boyunca böyle sahne perfonmansı görmedim. birçok kült grubu canlı izleyen biri olarak kimsenin bunların yanından geçiceğini sanmıyorum. james hetfield in mimikleri, hareketleri ve sesiyle yarıp geçtiği konser. benim en beğendiğim perfonmansı fade to black'tir. bütün seyirci ezbere söyledi güzelde oldu. enter sandman dan önceki el hareketi de güzeldi. yalnız şu dallama robert siktirip gitse jason geri gelse ve bu adamlar bir daha konser verse ne güzel olur. herkes playlistin çok güzel olduğunu söylüyor. bence fazla abartılıyor. metallica çok iyi olduğu için onlara şarkı listesi güzel gelmiş. şahsen ben bir hero of the day, king nothing, bleeding me, until it sleeps, turn the page, no leaf clover, wherever i may roam, my friend of misery, the memory remains, fuel, low mans lyric beklerdim. gerçi adamların bütün şarkıları süper olursa işte bu kadarını söyleyebiliyorlar. bütün gün bize konser vercek değiller ya. ha bu arada konsere geç alınmış çogu kişi. şimdi bu yüzden organizasyonu kötü diyemeyiz. kardeşim neticede burası türkiye. düzenli olmaz burda hiçbir şey. yani amı buldunuz kıllsını aramayın lan derim. bu arada lars hiç gelmemiş gibiydi konsere. bütün konserlerin görüntüleri vardır nerdeyse bende. ama larsın hiç bu kadar suskun olduğu konser görmedim ben. hastamıydı neydi gerçi sevmem şerefsizi. dave mustaine tadındadır kendisi. keşke megadeth e gitsi ve tence yuvarlanıp kapağını bulsa ne güze olur. son olarak anladığım bir şey söyleyemim hetfield= metallica