21 yaşında birine spor dalı önerisi

galiba kickbox yazmıyordu. ve yapanlar bilir kusursuz bir spordur. başta çok zorlayıcıdır. antremanlar çok yorar alışmak 2-3 hafta belki 1 ayı bulur. ama 2 haftada bile gelişme belli olur ve sen geliştikçe dahasını istersin. ve işin güzel yanı bacakların açıldıkça açılır. bacakların sıfıra yaklaştıkça aldığın zevk de paha biçilemez. lapa ile çalışmak bile apayrı zevk iken sparringden bahsetmeyeceğim bile. kusursuz bir spor.

edit: başta çok zorlayıcıdır demişim. her zaman zorlayıcıdır. ama alışıyorsun tabii ki.

bir de işin uzmanı bir kickboxcunun ilk gün fitnessdan bu spora geldiğim gün. fitness kız sporu demişliği vardır.
kesinlikle ben böyle bir görüşte değilim. bir kişinin beyanından bahsediyorum. sadece not düşülsün.
ama fitness yapmış biri olarak kickboxun zevkinin ve zorlayıcılığının yanından geçemez. profesyonel veya çok uzman fitnesscılardan bahsetmiyorum. farkındayım onların ne kadar zorlandıklarından. ben amatör düzeyde bir spor yapıp hangisinin nasıl olduğunu kıyasladım bu yazımda.

ve ben fitnessı ara spor olarak düşünüyorum tek yapılması saçma olan spor. fitness vücudu toparlayan her sporun alt koludur gibi geliyor. ve bunun için de muazzam bir beslenme programı gerekiyor ve para.