bugün

ben bu yazıyı sana yazdım

Sanırım senle fikir yahut duygu paylaşamamamin en zor geldiği günlerdeyim. Bir selama bile muhtaç hissediyorum. Aşkın nesebinin, illiyetinin ateş olduğunu biliyorum, biliyordum da ama bu kadar derinde hissetmemiştim bu hisleri. Aslında biliyorum yakınsın, bir müddet içime atmalıyım evet, her şey daha güzel olacak buna da inanıyorum. Ama içime attıklarımı içimden atamıyorum, doluyorum hep. Kimi zaman kendimi kocaman, heybetli bir köşk ya da yüzyıllardır var olan bir Çınar olarak gördüğüm zamanlar da oldu. Ama nerden bilebilirdim kalpteki bir kıvılcımın kibir taslayan koca Çınarları, o heybetli Köşkleri küllere çevireceğini, yok edeceğini.. bunlar da bir imtihan ama bir şairin dediği gibi geçecek hepsi, Geçecek.. şifalı gözlerin her şeyi iyi edecek.. neyse, kül oldum.. bilmiyordum bu kadar yanacağımi.. bilmiyordum bu küllerin de tüm istanbul'u kaplayacagini, her yerde seni arayacağını.. belki karlar, yağmurlar gökyüzünde uçarken indirdi beni yerin dibine. Yapıştım asfalta. Ama bir rüzgar gelecek bir gün, beni alıp tekrar gökyüzüne kavuşturacak, sana kavuşturacak.. epeyce inanıyorum yakın olduğuna, lakin oyle de demiştin ama yakın olduğun kadar nasil bu kadar uzak olabiliyosun, buna anlam veremiyorum.. ütopik değilim, samimiyetsiz değilim, seni sevmek icin bir sebebim mi olmalı? Neden mi sen? Buna bi sebep mi lazim? Vardır elbet aslinda bir sebebi ama kendim bile bilmiyorum, sana nasıl açıklayayım gökyüzünde neden küllerin uçuştuğunu.. yağmurla alaşağı olan, rüzgarla göklere çıkan bu külleri nasıl açıklayayım.. sahi sen hayalleri de pek sevmezdin.. bu nedenden hayal kurmamaya bile şartlandığım günler oldu ama ben bunu beceremiyorum. Hayalleriyle havada uçan birini belki sevmek zor geliyor sana, belki güvenmek zor geliyor.. gerçek hayatta bir şeyi başaramamış ama zihin dünyasında ütopyaları olan birine inanmak belki zor evet.. bu kara günlerde aydınlık kardan da gelmedi hiçbir sabah.. ama inanıyorum kardan gelmese rüzgardan gelecek, rüzgardan gelmese ağaçlar çiçek açarken gelecek aydınlık.. sevdiğimiz yemyeşil elmalarla gelecek...