bugün

turklerin sevilmeme nedenleri

amerika'dan önceki derli toplu tek süper dünya gücünün (avrupayı bir bütün almadığım için süper güç demiyorum çünkü 19-20yy da süper güçlüğümüzden eser kalmamıştır o ayrı) osmanlı türk devleti olmasından mütevellit;

bünyesinde barındırdığı milletlere türkçe'yi dikte ettirmemesi, anlayamayanlar için:bugün balkanlarda konuşulan birçok dilin varlığını osmanlı'ya borçlu olması, ermenice de dahil

dini özgürlükler tanıyıp türklerden daha çok temsil hakkı vermesi,

bugün bayrağımızı hayvani bir iniltiyle yakan ermenilere devletin üst kademelerinde görev verilmesi,

dini özgürlüklerini sonuna kadar yaşayan rumlara sonsuz toleransın karşılığını izmir'imize yunan askeri ayak bastığında ellerinde yunan bayraklarıyla onları karşılamarıyla almamız (-aynen kürtlerin abd g.t yalayıcılında saddamın devrildiği günü kutlamaları gibi-),

bulundukları coğrafyada bazıları gibi amerikan maşası olmayı kabul etmeyecek bir millet olmaları -her ne kadar "seçilmiş" basiretsiz politikacıları olsada,

yapılıp atılan onca çamurun faillerinin türk olduklarını kabul etmemelerine rağmen(töre cinayeti, tecavüz, uyuşturucu ticareti, kaçakçılık, görüntü kirliliği) tüm türklere mal edilmesi,

türklerin kalın kaş, sert sakal, çirkin bıyık ve kapkara bir esmer suratla resmedilmesi oysaki türk imajının ortaasya tipi gerçek türk imajının saptırılmasıyla araplaştırılmış bir arabesk kültürle sunlması. bakınız eurovisiondaki rahatsız edici tanıtım müziği resmen ibo şarkısından alıntı gibi duruyordu)

..

..

böyle böyle gider efendim bu o zaman şöyle bir bakınız gelsin

(bknz:türk'ün türkten, japondan, afrikalıdan, hintliden, brezilyalıdan, izlandalıdan, malezyalıdan başka dostu yoktur.)