bugün

zamanında bütün dünyanın anasını ağlattığından olabilir.
"avrupalıların viyana kuşatması hakkında hala tanrıya şükür demeleri." diyip bırakıcaktım, ancak yetmez;

aslında yukardaki sebep belki avrupa halkları için öyledir, ama artık kötü muamele görmemizin bunla bir ilgisi kalmamıştır, veya geçmişten gelen eziklik kuyruk acısı ile alakaları kalmamıştır. kötü muamelenin tek sebebi aptal politikacılardır.

mesela mı? o kadar aptalız ki, gümrük birliğine ab ye girmeden evet dedik,

yunanistanın nato ya geri girmesinde tek şans bizdik ve onları bedava geri natoya geri aldık.

gibi gibi salak dış politikalardan sonra , sözde soy kırımda, kıbrısta, ab de artık bizim için yalan olmuştur.

yani adamlar bizi tabii iplemez ve daha fazlasını isteyerek kötü muamele eder.

yani türklerin sevilmeme sebebi 21. yy da kendi aptal politikacılarıdır.
kocaman tavuk budunu elleriyle yemeleri, nihohohoho tadında gülmeleri... ha bir de aldığım duyumlara göre burunlarını da karıştırıyorlarmış. hii anneee! zaten millet çok barbar oldugumuzdan yenilmiş bize. püü bizim gibi barbara...
dünya barışı için yollara düşen masum bir kadına tecavüz edip, kadını öldürmek. yok yok seviyorlar bizi.

(bkz: pippa bacca)
(bkz: önyargı)
amerika'dan önceki derli toplu tek süper dünya gücünün (avrupayı bir bütün almadığım için süper güç demiyorum çünkü 19-20yy da süper güçlüğümüzden eser kalmamıştır o ayrı) osmanlı türk devleti olmasından mütevellit;

bünyesinde barındırdığı milletlere türkçe'yi dikte ettirmemesi, anlayamayanlar için:bugün balkanlarda konuşulan birçok dilin varlığını osmanlı'ya borçlu olması, ermenice de dahil

dini özgürlükler tanıyıp türklerden daha çok temsil hakkı vermesi,

bugün bayrağımızı hayvani bir iniltiyle yakan ermenilere devletin üst kademelerinde görev verilmesi,

dini özgürlüklerini sonuna kadar yaşayan rumlara sonsuz toleransın karşılığını izmir'imize yunan askeri ayak bastığında ellerinde yunan bayraklarıyla onları karşılamarıyla almamız (-aynen kürtlerin abd g.t yalayıcılında saddamın devrildiği günü kutlamaları gibi-),

bulundukları coğrafyada bazıları gibi amerikan maşası olmayı kabul etmeyecek bir millet olmaları -her ne kadar "seçilmiş" basiretsiz politikacıları olsada,

yapılıp atılan onca çamurun faillerinin türk olduklarını kabul etmemelerine rağmen(töre cinayeti, tecavüz, uyuşturucu ticareti, kaçakçılık, görüntü kirliliği) tüm türklere mal edilmesi,

türklerin kalın kaş, sert sakal, çirkin bıyık ve kapkara bir esmer suratla resmedilmesi oysaki türk imajının ortaasya tipi gerçek türk imajının saptırılmasıyla araplaştırılmış bir arabesk kültürle sunlması. bakınız eurovisiondaki rahatsız edici tanıtım müziği resmen ibo şarkısından alıntı gibi duruyordu)

..

..

böyle böyle gider efendim bu o zaman şöyle bir bakınız gelsin

(bknz:türk'ün türkten, japondan, afrikalıdan, hintliden, brezilyalıdan, izlandalıdan, malezyalıdan başka dostu yoktur.)
çok sevilmeleridir...