bugün

hayatta hiçbir şey başaramamış olma duygusu

Belki cok ironik gelecek psikoloji ile ilgilenip burada "yapmayin bunu kendinize, hayat soyle guzel boyle uber !" diyen arkadaslara;

Bu tip seyleri soylediginizde, depresif kafa yapisina sahip insanlar olarak biz bu tip tavsiyeleri okuyunca eger acemiysek, "hakikaten ulan dogru soyluyor adam, yarin su saattr uyansam, suraya gidip sunu yapsam, haftaya biraz daha sunu bunu yapsam belki hayatim biraz yoluna girer" gibi hayaller kurup, ertesi gun kalkinca once saate sövüp sonra o hayallerin icine siciyoruz. Biraz daha depresifsek bunlari okuduktan sonra hafif bir tebessumle "hasiktir ordan hayat guzelmis * )" falan diyoruz.

Ne bileyim aga çok şükür daha dibi gormedim, insallah gormem, ve evet biliyorum burnumuzun dibinde insanlar oluyor, bizim hayatimizin yaninda gercekten bok gibi gorunen hayatlar var ama lutfen kimse hayatin mukemmel oldugunu soylemesin bana.

Ortalama bir geliri olup, Turkiye de ortalama bir yasam suren ve bana gelip, her seye ragmen hayat soyle guzel diyen insanlar... Bence ruh hastasi olan insanlar bunlar gercekten. Hayatin simdiye kadar hicbir kotulugunu gormemem, onun guzel olacagi anlamina gelmez, zira hicbir guzelligini de gormedim...