bugün

kadının sessizliği

bazen ortam gerilmesin, birbirimizi kırmayalım diye tercih edilen sessizlik, içe atış. devamında başta sinir sistemine vurur bu. içe ata ata vücudun değişik bölgelerine, midesinden beynine, vurur bunlar. bunda fedakârlık vardır. çok derin bir fedakârlık. ailesinin huzuru kaçmasın diye, yapana zarar veren bir fedakârlık.

fekat yeni çağın kızlarının sessizliğinin yorumu ise, onların açısından genelde "ben böyle böyle düşünüyorum, böyle hissediyorum ema söylemiyörum; beni anlaması lazım." oluyor.
ulan bırakın bu çığlık hikayelerini. içinde varsa bir çığlık, ki bunun olur olmaz olması için akıl hastası olman gerek, bir felaketle, ölümle mesela karşılaşırsan atacaksın o çığlığı. ha öteki hallerde, kıskançlık,
duyarsızlık bilmem ne, ne derdin varsa söyleyeceksin. bir bakış attım ki milyarlarca anlamı vardı demekle olmaz.
karşında müneccim yok. bu demek değil ki, bakışlarına anlam yükleme. birçok duygu bakışlarla iletilebilir, anlaşılabilir bunlar. fakat gidip "telekomun özelleştirilmesi hakkında ne düşünüyorsun?" cümlesini de bakışlarla
anlatmaya çalışırsan... evet amin deyip bitiyorum.

ekleme: bitiyorum demişim bitmiyorum bitiriyorum.