bugün

possession

izlediğim en tuhaf,en garip,en sıradışı filmlerden biri Possession.Baştan sona bir delilik film adeta.Oyuncuların performansları sanki hastahaneden iki şizofren getirilmiş ve bu replikleri söyleyin demişler gibi oldukça uçuk kaçık ve başarılı.Filmin anlatım tarzı da içerdiği konu da oldukça tuhaf.Film bir çiftin ayrılık sürecini olabilecek en tuhaf ve metaforik şekilde anlatıyor,izlerken nerdeyse sürekli ağzım açık bir şekilde izledim çünkü filmde olanları anlamlandırabilmek ve kavrayabilmek oldukça güç,kısacası hazmetmesi de izlemesi de oldukça zor bir film.Filmin iki saat gibi bir süresi var ve anlattığı konu itibariyle biraz ağır bir film ama dediğim gibi o kadar tuhaf bir anlatım dili ve sahneler var ki filmde,izlerken sürekli acaba şimdi ne olacak hissiyle izledim filmi,o yüzden izlerken hep meraklı ve şaşkın bir şekilde izlemeye devam ettiğimi söyleyebilirim.Teknik yönden de kurgusu hariç özellikle sinematografisi ve yönetmenin kamera açılarını beğendim,soundtrackler daha fazla kullanılabilirmiş ama soundtrackler de film gibi garip.Eğer Eraserhead filmini veya David Cronenberg filmlerinden birini izleyip beğendiyseniz bence bu filmi de beğenme ihtimaliniz yüksek çünkü film bence Lynch ve Cronenberg filmleri tadında tuhaf bir film ve oldukça farklı bir film.Ben filmi hem beğendim hem de izlerken etkilendim ve aklıma kazınan bir film oldu,tuhaf garip ve gerçek dünyanızdan sizi biraz da olsa soyutlayabilen filmleri seviyorsanız tavsiye ederim,ama dediğim gibi hazmetmesi ve anlaması zor bir film Possession.

7.5/10