bugün

aras kargo

telefonda pişkin pişkin konuşan elemanlara sahip olan kargo firması.

bakın şu yaşıma geldim daha böyle bir şey görmedim. siz siz olun arasla iş yapmayın.

internetten bir ürün aldım kargo olarak arası seçtim (seçmez olaydım) oturduğum yer mobil alanlar içerisine girdiği için ve cumartesi pazar araya girdiği için tam 5 gün kargomu bekledim. sonunda teslimat başlandı heyecanla beni aramalarını bekliyorum. saat oldu 18:00 gelen giden yok neyse girdim arasın internet sitesine kargo hareketlerine bakıyorum aynen şu yazıyor 'Adres yanlış/yetersiz olmasından dolayı teslimatı yapılamamıştır.' oysa ne bir arayan oldu ne kapımı çalan ne de kapımın önüne bir not bırakan yok abi yok. neyse sabah oldu aradım teslimat şubesini. aramızdaki diyalog aynen şöyle;

+ merhaba ben şu ilin şu ilçesinden arıyorum. bir kargom vardı dün teslim edilmesi lazımdı ancak kargom bana ulaşmadan sanırım geri dönmüş.
- isim soyisim rica edebilir miyim?
+ x y
- 1 saniye. bu isme ait bir kargo mevcut değil.
+ nasıl ama şu an sizin sitenizden kargomu görebiliyorum. isterseniz kargo takip numarasını vereyim.
- 1 saniye. (3 dakika sonra) ha evet dün arkadaşlarımız gelmiş sizi aramışlar ancak ulaşamamışlar.
+ nasıl olur ya ben özellikle dün telefonu yanımdan ayırmadım.
- isterseniz getirenlerin telefonlarını vereyim onlarla konuşun.
+ neyse neyse bir daha ne zaman gelir?
- cuma günü.
+ telefon numaram var mı sizde?
- evet 05*********
+ evet doğru iyi günler.

ilk önce kargom yoktu sonra yoktan var oldu. * siz siz olun bildiğinizden (yurtiçi kargodan) şaşmayın.