bugün

özgecan ın katiline ne yapılsın

suphi denilen bu yaratık için alınan karar ne,bilen var mı?Benim yok...Üstelik her gün bir umutla haberleri takip ediyorum ama yok...özgecan ın hunharca öldürülmesi,yakılmasından sonra türkiye ayağa kalkmış,bir yangın da hepimizin yüreğinde başlamıştı.her kafadan bir ses çıkıyordu.Kimimiz idam cezası geri gelmeli dedik,kimimiz müebbet hapis cezası dedik,kimimiz hadım edilsin dedik. bunların en hafifi olan kastrasyon yöntemiyle hadım cezası bile bilirkişi raporu sonucu uygulanan geçici bir yöntem.ilaç kesildiği takdirde katil ve tecavüz zanlısı eski haline geliyor.üstelik aile ve sosyal politikalar bakanı bu ceza uygulanabilir diye beyanda da bulunmuştu.Eeee daha neyi bekliyorsunuz kardeşim?Bu ülkede hukuk bu kadar mı ağır işliyor. izleyeniniz vardır.Daha bugün hindistan da 35 yaşındaki tecavüz zanlısı politikacı,halk tarafından hapishaneden kaçırıldı,taşlanarak linç edildi ve yakılarak öldürüldü.Eğer ki özgecan gibi bir vahşete sebep olsaydı adamı daha kötü nasıl öldürebilirlerdi,düşünemiyorum bile. Gelelim bu suphi denilen caniye verilecek cezaya.bence bu süreç hızlandırılmalı.bu iş daha fazla uzarsa hindistan da olduğu gibi bu pisliğin cezasını korkarım halk kesecek. Bunu önlemek adına adeletin önünde verilecek ceza netleştirilmeli.Çünkü özgecan ın daha rahat uyuması,o acılı anne,baba nın bir nebze yüreklerine su serpilmesinin zamanı geldi,geçiyor bile...