bugün

game of thrones

4. sezon 10. bölümle bizi bir yıl daha nadasa yatırmış dizidir. Öncelikle kitaptan aldığım hazzı duyamasamda diziyi güzel çekiyorlar. Bundan iyi nasıl çekebilirler ki diye dşünüyorum. Diziyi çok daha kaliteli bekleyen arkadaşlar için bunun bir film değil dizi olduğunu sadece kaliteyi çok yukarı çektiği için artık her bölümü film tadında beklediğinizi belirteyim. gelelim spoiler a

--spoiler--
Öncelikle tyrionın jaime ile olan konuşmasını çekmemişler. Orda tyrion kendinden derin bi şüphe uyandırıyor jaimeye. Babasıyla olan diyaloglarında bahsettiği fahişe shae değil ilk karısı. ismini tam hatırlamıyorum ama tsyha gibi bişeydi. Tyrion kitaplarda sık sık onu düşünür ve özgür şehirlere gittiğinde sürekli fahişeler nereye gider diye sorar. Ayrıca varys aynı gemiyle kaçıyor gibi bir ifade yok kitaplarda. Varys son kitaba kadar tam bir muamma şekilde hiç bahsedilmez sadece son kitabın son bölümlerinde tekrar ortaya çıkar. finalde belki lady stoneheart u da gösterirler derdim ama bir bölüm için iki büyük olay fazla gelir diye sanırım göstermemişler. gelecek sezon başında şok etme planları bunlar hep *
--spoiler--