bugün

kitap okuyan insan

muhabbeti her zaman iyi olmayan insanda olabilir. bazıları vardır ki içine kapanıktır. bazıları vadır ki, kitabını okur, uzaklara bakar , sonra kızlara der, işte ben bu kitabı okurken neler düşünüyorum biliyor musun? gibi şeyler işte. sırf kızlara kitap okuyorum havalarına girmek için.
asosyal insanlarda kitap okumayı sever. bazıları vardır ki benim gibi, iki kelimeyi bir araya getirip cümle bile kuramaz lan. o kadarda iyi şeyler hayal etmeyin. tamam kültürlü insandır vesselam, ama şunu da bilin, bazı ülkelerde kitap okumak zaten olağan bir şeydir. lost taki sawyer bile kitap okuyordu be. adam dolandırıcı falandı ama boş zamanlarında kitap okuyordu. ki bizler o kadar kitap okumayınca, kitap okuyan insanları gözümüzde büyütüyoruz. ha kitap okuyan insan benim gözümdede iyidir, sonuçta bilgi sahibi olurken fikir elde eder, diğerleri gibi kulaktan dolma bilgilerle yalan yanlış bilgiler elde etmez. şahsen üniversitede çok görmüştüm, adam kitap okumadan adolf hitler, lenin, çegevara gibi tarihe adlarını yazmış adamlar hakkında ileri geri konuşurdu. aslanım ilk önce oku bilgilen sonra ahkam kes. sonra sesini keserler, haksız olursun, üstüne kendini bağırarak ortalığa saldırarak vatansevermiş gibide naralar atarsın. o yüzdendirki, kitap okuyan insan, aslında normal biride olsa, bu ülkede benimde gözümde büyüttüğüm insandır.