bugün

metro turizm

ne zamandır ilk defa otobüslerinden birinde yolculuk ettiğim şirket. fakat henüz nasıl hizmet vermesi gerektiğini anlayamamış çalışanları var.

istanbul'da nilüfer turizm'de yer bulamadığımdan, diğer firmalarda da istediğim saat diliminde yer olmadığından mecburi bir bilet aldım metro'dan. yolculuk bursa'ya. ben haremdeyim. aldığım bilet 17.00 otobüsü. bu saatte bursa otobüsü harem'e girmiyormuş, eğer adını yanlış anımsamıyorsam dudullu diye ilginç bir bayıra konuşlanmışlar metro otobüsleri. harem'den servis kalkacak. kaltıda koduğumunun servisi 4 buçuk dolaylarında. 5'i birkaç dakika geçerken oradaydık. birkaç tane otobüs var, bir metro yazanesi. ama bursa otobüsünü göremiyorum. bir metro kafalı görüyorum;

- abi 5 bursa arabası hangisi?
- bilmiyorum
- ha! e kim bilir?
- bilmem.

zaten bu diyalogu o yürürken ve benden uzaklaşırken gerçekleştirdik. son bilmem kelimesini de menzilden çıktığından hafif bir şekilde duydum. saolsun. sonra bir başkasına denk geldim, aynı diyalog başlangıcı tekerrür etti;

- abi bursa arabası!? 5 arabası. hangisi?
- oo abicim kalktı o araç?
- !//##^^? nasıl ya.

bu abi de saolsun pek duraksamadı. uzaklaştı, kalabalıkta kayboldu. koşarak yazaneye girdim. artık kekeliyordum şaşkınlıktan. konuşuyorum ama puzzle gibi söylediklerim. birleştiren anlıyor.

- bursa, araba, 5, gitmiş, nasıl
- evet araç gitti.
- nasıl gider lan. sizin servisinizle geldim. nasıl. ne biçim koordinasyonunuz var.
- ha bizim servis mi geç kaldı. lan bak mahmut abi gene haber vermedi kaldı yolcular.
- abi şaka mı yapıyorsun? benim çok acelem vardı.
- hayırlısı be abicim. bak binsen belki birşey olacaktı.
- ne diyorsun abi sen. benim ama şe..
- hayırlısı hayırlısı ..

hayırlısıyla beni 1 saat sonra bindireceklerini söylediler. öyle oturdum götümde patlamış sözcüklerle. biraz konuştum fakat nedense kimseye lafımı dinletesim gelmedi. lan öyle soğuttular ki.

şimdi size bu satırları hayırlısı ile bursadan yazıyorum. ve beni hayırlısı ile istanbuldan bursaya taşıyan metro turizm'e teşekkürlerimi sunuyorum. skgçjbsgbs