bugün

bursa merkezli bir otobüs firmasıdır.
istanbul, ankara, izmir, balıkesir ve eskişehir'e seyahat edebileceğiniz bir firmadır.
beğenerek yolculuk yapılan.kış aylarında istanbuldan bursa-ankara-izmir e seferleri olan yazın antalyaya da giden otobüs firması.muavinlerinin her nasılsa her daim gülmeyi başarabildiği firma
muavinlerinin hep aynı ses tonuyla konuşmayı nasıl başardıklarını anlayamadığım güzel turizm şirketi.
bursanın en büyük mafyasının karapara aklama servisi
sahibi olan hüseyin kayapalı'nın oğlunun geceleri özel korumaları ile dolaşıp adam vurduğunu duyunca paralarımızla bi öküz yarattığımızı* anlamamıza sebep olan otobüs firması.
ulusoy ve varandan sonra türkiyenin en iyi otobüs firması. mail'ime anında cevap gelmiştir.
mutluysanız mutluyuz felsefesinden yola çıkarak hizmet veren ama bu felsefeyi dile getiren bant yayınındaki kadının sesinin beni ziyadesiyle mutsuz etmesi bu şiketin hiçbr zaman mutlu olamayacağına dalalettir *
hüseyin kayapalının sahibi oldugu otobüs firması.
otobüslerinde insanlarla çok iyi ilgilenilen, fakat bilet satış noktalarındaki ukala insanlar yüzünden tercih etmememize yol açmış yolcu taşıma firmasıdır.
o günden beri kamil koc'la gidip gelmeme sebep olmuştur.
(bkz: keske boyle olmasaydı)
cok fazla ikram yapan firma
-sabahları gazete
-sabahları kahvaltı
-surekli gelip yastık dagıtan garsonlar
-yazın dondurma servisi
araç filosu genel olarak mercedes travego dan oluşan otobüs firması.
bursanın en büyük mafyalarından kayapalıların kurmus oldugu 75 adet travego otobüsü kendisine ait olan firma.
not:1 travego'nun fiyatını ortalama 800.000 ytl'den hesaplarsak 800.000x75=60.000.000 YTL yapar buda akıllara zarar bi paradır.
internet sitesi http://www.niluferturizm.com.tr
telefon numarısı ise 444 00 99 olan Bursa' nın başarılı otobüs firmasıdır
istanbul 'a diger firmalara göre 2 ytl 'lik fazla bir ücretle götüren seyahat firması.

edit: buna da eksi oy vermişler ya daha ne diyelim yalan mı aq..
daha yeterince para aklayamadıkları için güney illerine henüz sefer koyamamış olan bursa firması
Her seferinde mafyaya para vermeyeceğim diyerek terminalde ayaklarımın geri geri gitmesine neden olan ancak kalitesini düşündüğümde istemeyerekte olsa biletimi aldığım otobüs firması...
Çalışanları gün geçtikçe ukalalaşan ulaşım firmasi.Eski kalitesini kaybetmistir.
Birde eksikliklerini gormeyip fiyatini arttirmistir.
Artık kullanmak istemedigim otobus firmasidir
bursa'dan hareket edecek yolcuların, bursa-istanbul arasında ilk tercihi olan, 3 saatlik yolda bile insanın karnını doyurabilen, kek,poğaça ve meyvesuyu hizmetleri ile beni hüngür hüngür ağlatan, an itibari ile de birazdan karşılamaya gideceğim otobüsün dahil olduğu firmadır.
vakti zamanında asmalı konak isimli diziye de sponsor olmuş firmadır. * * *
bir otobus firması nasıl olmalı sorusuna verilecek ilk cevaptır.
nilufer turizm

kramplar bahşeden amatör otobüs firmasıdır.
neden mi? anlatayım,

efendim, yıllardır otobüs firmalarıyla haşırneşir olmak zorunda kalan, yolda harcadığı zamanlar burdan sizin köye yol olan biriyim.
bir kaç yıl önce -tam tarihini hatırlamıyorum-yeni bir firma kurulmuştur ismi nilüferdir, bin bir çeşit mafyanın tuhaf ve çelişkili ilişkilerin mevcut olduğu bursa şehirlerarası otobüs terminalinde bir gecede en taşaklı firmaların konumuna paralel başlar meslek hayatındaki emekleme sürecine,
farklı çizgisiyle kaliteye veridği önemle ben denizin de hemen favorileri,sevdiceği firmaları arasına girer.
adamlar yastık vermektedirler müşteriler puf puf uyusun diye, yakalarında gülen bir hede takmaktadır host ve hostesleri*.yeni otobüsleri vardır,güler yüzle hizmet ederler taktıkları rozetlerdeki gibi.
bir de adamlar açık menü ikram yapmaktadırlar
-anneeee ben kek isityoruuuuum
--oğlum verdiler ya az önce
-doymadıııım
--başka vermiyorlar evladım, yasakmış !!!
tarzı cümleler tarihe karışmıştır,düşünebiliyor musunuz varan ve ulusoy harici bir firma beleşi seven türk milletinin damarına dokunmuştur...hızla koşmaya başlar emekleme sürecini bitirir bitirmez.
koşarken de bursanın simgesi olan uludağ isimli firmayı ham yapar. yalan eder.
herkes saygı ve sevgi duymaktadır nilüfer'e...sermayesindeki karanlık noktalara rağmen hizmet kalitesi göz doldurmaktadır, aslolan kendi çıkarımızdır bizim için.
lakin adamlar bir acemilik yapar,,,bütün bu ivmeye ters bir acemilik...

belli bir zaman sonra açık menü ikramın maliyeti fazla gelmiştir, firma da kendi meyve suyu! ve kek! imalathanesini kurar.
insanlara artık yumurta kokan tuhaf bir tadı olan köpeğe versen iki kez düşündüren bir kek ve tenk-oralet karışımı bir sıvı verilmektedir..ha bir de çay-kahve...
balyancho söz konusu uygulama karşısında firmadan soğur kendini kamil koça ,metroya ve başka hedelere teslim eder...

1 sene sonra ankara aştidan bursaya gelinecektir, * kamil koç temsilcisine gitmek için nilüferin önünden geçmek icab eder.

-abi buyur,bursa hemen kalkıyo
--ben kamil koçla gidecem
-abi nilüferle git
--önceden çok gittim, artık kullanmıyorum
-neden be güzel abim?
şeklinde bir konuşma geçer ve bu efkarlı yolcu başlar derdini anlatmaya;

yıllarca çabalayarak çok kaliteli bir firma kurdunuz, farklı ve profesyonel yaklaşımalar segileyerek sektörde kısa sürede itibar kazandınız...lakin nedir abicim o kekler-meyve suları yaa...şaka gibi...tamam belki maliyetleriniz yükselmişti ama neden insanları soğuk içecek seçenekleri arasında sadece bu tuhaf ürünlere mecbur ediyorsunuz.işletmelerde marjinal fayda önemlidir, üç kuruş kar için giden prestijin değeri düşünülmemiştir...hem üretmeyin demeyen yok ki,üretin ama yanında kola, fanta, uludağ gazoz da koyun seçenekler arasınadan isteyen istediğini alsın ben de gece gündüz nilüfer de yatayım !!!
meğer konuştuğum kişi nilüfer ankara temsilciymiş, bunları şikayet formuna yazarmısın demiştir,
yazamam mı...
bursaya gidince oradakilere de aynen bunları söyle...
hay hay...
bursaya gidilir müşteri temsilcisine aynı hacet iletilir, adam gayet olumlu yaklaşır ,ümit verir...

gel zaman git zaman bu saf yazar değişmiştir ümidiyle nilüferden biletini alır...fakat o da ne ! aynı kek,oralet-tenk faciası bir de yanına poğaça eklenmiştir ekmek tadında,
sonra dank eder kafaya bir tuğla,
adamlar o kadar yatırım yapmış, para harcamış o yumurta kokulu işkenceci kekler sıvılar için, sen rahatsız oldun diye değiştirirler mi?
değişmemiştir de...
velhasıl bu mahzun yazar dağıtılan mahsullerden dolayı değil de müşterisinin memnuniyeti/memnuniyetsizliğini önemsemeyen bir firma olduğundan daha bi gıcık olur nilüfer'e ve para kazandırmamaya kast eyler...

denebilir ki

(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış)

dağın haberi olmasındansa tavşanın kendi kişiliği nedeniyle, bilinçli bir tüketici olarak müşterilere uygulanan saygısızlık politikası nedeniyle yürmeyi göze alır da nilüfere binmez...
"nilüfeeeeer turizmmm gücüüüü güler yüüüüzzzz...." şeklinde giden şarkısıyla gönüllerde taht kurmuş otobüs şirketi.yazın dondurma servisi yapardı ne güzel ,ama yok artık
bu firmanın sahiplerinin santral garajıkarşısında bir de otelleri vardır bildiğim kadarı ile. *
istanbul, ankara, izmir, bursa, eskişehir illeri arasında seferler düzenleyen turizm firmasıdır. istanbul-bursa* bilet fiyatı 17.00 ytl dir, internetten aldığınızda 14.00ytl'ye gelmektedir.
kendi ismiyle kek,su ve meyve suyu üreten,yolcularının hipermetrop ya da ilkokul talebesi oldugunu düşünerek suyun üzerine eşşek kadar su yazan otobüs firmasıdır.