bugün

okan bayülgen in sigara tartışması

cani isteyince ileri demokrasi ulkelerinden ornek veren, cani isteyince yine ayni malzemeden agzina layik bok cikaran okan. eskiden, cok eskiden ben de izlerdim ama zamanla ne kadar kof bir adam olduguna sahit oldum. sen o ornek verecegin doktora degil, kizacaksan sisteme kiz. fog the system deyip sonra da sistemin en buyuk bok yedi basi olmakla kendi zeka seviyelerindeki tavlarsin. liseli cocuklari anarsizme yonlendirirsin. o kiz gayet de yerinde yapti ne yaptiysa ve 2 dakikalik gorunusuyle senin yillarca var etmeye calistigin adami yerle bir etti. koseye pusmus kedi gibi saldirdin kiza alakasiz mevzulardan dem vurarak. senin gibi asil fasistlerin, cok bagirarak demokratik olanlarin kalin kafasini her yerde tokmaklamak lazim gelir ki anlamasaniz da kosullu ogrenirsiniz mevzuyu. sen bu milletin efendisi degilsin. sen bu milletin boku da degilsin. onun bunun yuzune telefon kapatmakla gelebilecegin en yuksek seviyeye geldin. iyi bir magazin malzemesi olmak disinda varligin kendisine bir katkin yok. en buyuk kitlen milliyetini, tarihini, kimligini yitirmis sozluk piclerinden olusmakta. onlar da senin gibi fasist. sen bok olursun, onlar da seni koklar. dongunuz budur. bir defasinda da sansur ya da benzeri bir olay yuzunden sozluk piclerinin de parcasi oldugu bir programda, serbest kalmazsak yer altina inmek zorunda kalicam, ''mesajimi, islerimi'' yer altindan yurutucem, gibi bir sey demisti ciddiyetle ve zannimca yaptigi en buyuk espri de bu olmustu. sen kimsin ulan! ne saniyosun kendini? kanaat onderi mi, parti lideri mi, dusunur mu? agzi iyi laf yapmakla, bagirmak arasinda fark var. sen hep bagiran oldun. sictigin agzina tikaninca da boyle anasini yitirmis essek sipasi gibi bagirirsin, konusturmazsin. sen git, zeka puani 5 olan sarkicilari cagir programina, sozluk piclerini, kevaselerini sosyal medyada muhatap al, onlarla oyna. fazlasi seni dumduz eder. efendi efendi takil. nukleer atik varmis da, sigarasi dumansizmis da... sen anlat programinda o zaman bu dertlerini. nereden biliyorsun o kizin hayatini? sadece sigraya karsi tavir almissa dahi senden cok daha faydali bir is yapmis. senin gibi bir aymazi uyararak belki de bir mesaj verebilecegini dusundu. tabii sen cingenelik ettigin icin is degisti. o cok sevdigin ileri demokrasi ulkerinin birinde yapsaydi o kiz yaptigini, boyle sarlamayla degil, binlerce ozurle karsilanmisti. unlu oldu diye insalik sifatini yitirmeyenlerden bahsediyorum. sen anlamazsin. sen tezgahini cahil universite ogrencilerine ve sozluk piclerine ac. sana baska yerden murit cikmaz. medyadaki yardakcilarini cagir ara ara ki seni yaglasinlar zekiliginden, farkligigindan dem vurarak. onlarda senin laciverdin. korlerle sagirlar... kapito? uslubum senin tanimadigin insanlara karsi kullandigin uslupla aynidir. kafana girsin diye, daha fazla saygiyi hak etmiyorsun diye.