bugün

sözlük yazarlarının itirafları

*sakalım uzun bu aralar...

*aslında neredeyse 3 yıldır jilet değmedi sakalıma. önceden top sakal bırakırdım, eskiye oranla az da olsa yaşlandım sanırım. tırnaklarım bir haftadır uzundu sanki ama elim bugün gidebildi tırnaklarımı kesmeye. sıcakların da etkisiyle her gün banyo yapıyorum. sıcaklar da olmasa onu da yapmam, eminim.

*önceden sınavlarda başarısızlığıma şaşırılırdı ama şimdi ben bile şaşırmaz oldum. herkes bana hayırlısı diyor, gerçi ben de diyorum ama sanki biraz fazla söyler olduk bu kelimeyi ve o kelime gerçek anlamını yitirmek üzere.

*sabaha kadar oturup akşama kadar yatar oldum, gerçi önceden de öyleydim ama şu an rahatsız eder oldu bu durum.

*1 ağustos'ta resmen askerim ama rapor alıp erteletecem sanırım, ne için ertelettireceğimi tam anlamıyla bilmiyorum.

*ders çalışmak araç değil amaç oldu artık, ders çalışma sonunda bir şeyler olacak mı bilmiyorum.

*ben bu yazıyı sana yazdım başlığına hep bir umutla giriyorum ama kimse bana yazmıyor, çok da üzülmüyorum.

*kendime dahi tahammülüm azaldı, çok kıramayacağım biri değilse telefonları açmıyorum.

*karşımdaki insan bir şey anlatırken sıkıcı ayrıntılar verirse ona içimden küfürler ediyorum.

*önceden ulusözlük kaliteliydi ve benim için de vazgeçilmezdi ama şimdi her an hesabımı sildirebilirim, sırf burada bir kaç muhabbet ettiğimiz insanla iletişim kesilmesin diye durur oldum.

*insanlara güvenim oldukça azaldı.

*neredeyse hiçbir şey yapmıyorum bu aralar.

*kimsenin umut verici sözleri tatmin etmiyor artık beni, ama tatmin oluyormuş gibi davranıyorum.

*birçok kişiyi siliyorum bu aralar hayatımdan, hem de çok kolayca.

*bu yazıyı buraya kadar okuyanlara bu şarkıyı http://fizy.com/#s/16k7jk armağan ediyorum.