bugün

esra elönü

efenim dun sans eseri haberturkte katildigi programi izleme sansini buldum. aslinda bu tarz programlari direkt gecerim ama pelin batu ve cemil ipekciyi gorunce bari biraz bakayim dedim.

esra elonu denilen kadin devamli abuk sabuk konusuyordu. yani bir mantik zemini yoktu. dedim heralde bu programda her hafta bir universite ogrencisini kabul ediyorlar. bu da onlardan biri. actim bilgisayari bakayim bir dedim. o da nesi? kari yazar cikti. sonra turkiyede yasadigimi farkettim.laptopu kucagimdan yavasca indirip teslim olmaya hazirdim.

vakit geciyor bu kadin sacmaliyordu. efenim iste ben sosyal huku devletinden geliyorum denecekmis turkiye yerine, etnik bir kokene sahip olmak kotu bir seymis vs vs. neyse arada cemil reyiz ve pelin reyiz konusuyor adam akilli iki cift laf ediyor sabrediyorum ve izlemeye devam ediyorum. yahu anladik sen farkli bir "ummetci"sin. abuk sabuk yerlere dinle alakali seyleri de sokmayi bayiliyorsun. neyse efenim bunun 50 ton makyaji ve abuk sabuk estetikten uzak, rukus takilari milletin gozune takilmis. cemil ipekci de saka yoluyla sana satanist mi musluman mi diye tarzi bir seyler dedi. burada belki de bu kadinin ne kadar ucuz biri oldugunu anladim.dedigi suydu: evet hergun 3 ogun kedi yiyorum.

boyle cok buyuk laflar eden bir postmodern islamciya yakismayacak bir hareketti. ha arada seytani cok seviyorum cok zeki tarzi seyler de sacmaladi. ancak birileri ona satanistlerin kedi yemedigini ogretmeli. satanist degilim ama lavey in kedi kesin picler dedigini okumamistim.

ozet olarak , ne dedigini kendi de bilmeyen, sirf konusayim da cene kaslarim gucten dusmesin zihniyetinde bir varlik. sunu da merak ediyorum bu laflari pelin bau ya da cemil ipekci soyleseydi sokakta rahat rahat dolasabilirler miydi ? bence hayir. bunu yayina cikaran rayting avcisinin teeeeaaaamiiinaaa...