bugün

dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz

dini kullanan bir hükümetin başındaki isim olarak gayet uyanık bir söylemdir.
seçilmek için oy ve seçenlerin seçilecekler gibi düşünmesi gerek diyor ve kutluyoruz başbakanı.
he biz dinsiz mi olacağız ? hayır ancak dini sizden öğreneceksek yolumuzu deniz feneri aydınlatsın ki açtığınızda yolda yürüdüğünüz karanlık yollarda biz yokuz.

yöneticilerimizde bulunan din unsuru için oy atan güzel vatandaşlarımız için;

yaşar nuri öztürk ifade etmiş,

hazreti peygamber diyor ki bir adamın namazı, niyazı sizi aldatmasın. onun para birimleri olan dirhem ve dinarla münasebetine bakın. yüce peygamberimiz 1500 yıl geriden sanki ;deniz fenerini ve benzerlerini tarif ediyor. bunların namazına ve niyazına bakmayın diyor. dirhem ve dinarla münasebetlerine bakın. anlaşıldı mı? hah! O zaman biz kimsenin namazıyla onun müslümanlığını ölçmeyiz. dinimizin bize verdiği ölçü budur. takva insanlar arasında hiç bir değer ölçüsü olmaz. kuran bunu yıkmıştır. takva allahla insan arasındaki değer ölçüsüdür.... insanlar arasında dindarlık ölçü değil. ben dindar cumhurbaşkanı istiyorum. halt ediyorsun. ehliyet sahibi cumhurbaşkanı istesene kardeşim. şimdi dindarlığı siz ehliyetin yerine koydunuz mu adam abdestsiz hatta cünup iki rekat namaz kılar, sizi kandırır. a ne dindar adam, 5 vakit namaz kılıyor. bana ne 5 vakit namaz kılmasından? isterse 50 vakit olsun! kuran bize diyor ki; ehliyete bakacaksın. emanetleri ehil olanlara vereceksin. emanetleri, çok namaz kılanlara vereceksin diye bir umde var mı dinin içinde? bir göstersene bana... ne demek ben dindar cumhurbaşkanı istiyorum? ben türkiye'yi temsil edecek adam gibi cumhurbaşkanı istiyorum....bu ülke kimsenin çiftliği değil ki!

edit.imlacık