bugün

entry'ler (438)

jessie j

canlı performansı izlenilesi küçük hanfendi.

gerçekten o kadar sempatik ki önceden konuşmuşuz hissi veriyor.hemde bana özel bakış atmamasına rağmen,aramızdaki 3 bin kişi kadar mesafe varken. bu küçük hanfendinin konserine para verilir,zevkle izlenilir.

millet vekili olabilmek için gereken şartlar

yığınlar halinde destekçi.

george carlin

düşünebilen bir adam. modern zaman kahramanı,sistem karşıtı.yığınlar halinde yaşamaya karşı,toplumsal çarpıklıklara,kurulu devlet düzenine tamamen yıkıcı yaklaşmayı seven bir adam.

birde, katılıyorum ona .

jose mourinho

eğer imparatorluklar döneminde yaşıyor olsaydık,müthiş bir komutan veya imparatordu.

kürşad ayaklanması

n.atsız üstadın yorumu ile (bkz: bozkurtların ölümü)

said nursi

kürt milliyetçisidir.

hüneri şuradadır ; 'bir bardak suya biraz din parçacıkları ufalarsanız,bağımlılık yaratabilir'.

hüseyin nihal atsız

ben türk oğlu türküm diyebilen herkesin tanıması,okuması,en önemlisi anlaması gereken büyük fikir önderidir.

recep tayyip erdoğan

ona dokunmak ibadettir.

buradan pay biçin hangi düşünce sistemi onu iktidara getiriyor sürekli.

para her ayıbı örter

bir türkiye gerçeğidir hatta dünya,ancak örtmez zengin piçleri duysun.
örneği için aşşşağı bak.

ayıp ----- (bkz: görgüsüzlük) paralı kişi -------- (bkz: ali oğlu)

her konuda ailesine danışan fert

belgesel izlemeyen ferttir.

neredeyse bütün yaratıklar, doğduğunda ailesine muhtaçdır.ancak devam eden dönemlerde belgesellerdede izleyeceğiniz üzere avlanmayı,hayatta kalmayı ailelerinden öğrenmektedirler. (bkz: okumak iş bulmak) (bkz: ayrı eve çıkmak) insanoğlunun avlanmayı öğrendiği ve tek başına hayatta kalma yolunda ilerlediğinin göstergesidir.

aile bunun neresindedir ?

söylediğim gibi aileden alınacak derslerin en önemlileri 18-19 yaşına kadar olanlardır.bu dersleri alan evlatlar hayatta tek kalacaklarını bilmeli buna göre hayata hazırlanmalıdır.
döngüsel olarak bile anne ve babanın yaşı siz büyüdükçe her an yok olmaya doğru ilerlemektedir.bu sebepledir ki,ne kadar erken tek başınıza karar almaya alışırsanız, o kadar kardasınız.

önemli not----aileler bazen şirketler gibi olabilirler,kendi çıkarlarını ön planda tutabilirler ve bu durumda size koyabilir...

vücut geliştirme

genelde doğuştan bünyesinde yakışıklılık,karizma,çekicilik bulunmadığının farkına varan insanların bir süre sonra bir durum yaratayımda ilgi çekeyim bir adım öne geçeyim diye başladıkları şekilciliğin son noktası spor etkinliği.

saygımız var ama ne olur facebook vs. ulu orta yere çalışmalarınızın sonucunu koymayın,aptal gözüküyor.doğal olun,diyeceğimde kime ne anlatıyorum amk.

(bkz: ben güçlüyüm)

rüya bitti

galatasaray için uykudan uyanıştır.

ama bizim uefa kupamız var

bir galatasaraylının koşullu savunmasının başlangıç kısmıdır.

o kadar abartıldı ki mourinho milli takımımızın real madridden iyi olmadığını söylediğinde bizim kupamız var diyerek savunmaya geçen galatasaraylılar gördüm ben.

ordumuza yapılan çuval hakaretini unutamayan genç

türk tarihine yani kendi tarihine dönüp baktığında,şu şartlar altında yaşamaktan utanan ve türk silahlı kuvvetlerini aciz bırakanlarla hesaplaşmak isteyen gençtir.

4 temmuz 2003 gününü hiç unutmadım,unutmayacağım.

kendi bağımsızlık günlerinde,bize ders verdiler.türk olmayan başbakan recep tayyip erdoğan hükümeti tezkereyi geçiremedi meclisden sonrasında ne mi oldu?

-müthiş lider ülke türkiyenin m.ö 209 yılında kurulan ordusunun mensubu olan askerlerimizin başına kürt peşmergelerin önünde,abd askerleri tarafından çuval geçirildi.

daha sonra ne oldu? türkiye ne yaptı ? yaptırım uyguladı mı?
sağa sola nota verenler,sus pus oldular,davos fatihi oldular,libyada dönek oldular.

neyse aptalız biz,büyük aptal.

en iyi yaptığımız iş uyumak.

ricardo andrade quaresma bernardo

1 sene önce hakkında yazdıklarımı doğrulayan aldığı parayı hak etmeyen futbolcudur.

beşiktaşlı kardeşlerime buradan sesleniyorum,veli,muhammet,burak kaplan,mehmet akyüz gibi genç yetenekli futbolculara şans verilmeli,böyle paranın köpeği,şımarık adamlara prim verilmemli.

sen kimsin senin oynamana karar veren direktörüne bu şekilde konuşuyorsun ?

(bkz: oyun düzenine sıçıp,muhteşem çalımlar atan quaresma)

nihat doğan

medyanın isterse neler yapabileceğinin kanıtır bu adam.

kendini anadolunun insanının sözcüsü gibi tanıtıyor her yerde,değilsin sayın nihat bey değilsin.akp zihniyetinin,yarattığı bir medyatiksin.gülen medyasının kolladığı,cemaat sempatizanısın.gidecek yerin yok,mecbursun mağduru oynamaya,yeteneksizsin de ayrıca,yapabileceğin tek şeyi yapıyorsun, mağduru oynuyorsun.
hani akp zihniyeti dediydik ya? 28 şubatın mağdurları,sende o kadar mağdursun.

şarkılarıyla hatırlanan filmler

ıssız adam (bkz: anlamazdın) (bkz: ayla dikmen)

suç aileleri

kökenleri itibariyle sicilya adasına dayanan,yasa dışı işleri kendilerine meslek edinmiş ailelerdir.

genel anlamda rüşvet,fuhuş,tefecilik,şantaj,suikast düzenlemek,gaspçılık,alkol ve uyuşturucu kaçakçılığı başlıca gelir kaynaklarıdır.

en önemlileri "beş aile" ismi ile bilinen beş ana new york şehri-merkezli mafya ailesi vardır: gambino, lucchese, genovese, bonanno ve colombo.

---alıntı ve yoğruntu---

topkapı sarayının başbakanlık binası olması

tecrübelerimize dayanarak,olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşündüğümüz hadisedir.

10 sene öncesine baktığımızda kimse askerimize çuval geçiremez,haburdan pkklıları çiçekler ile karşılamayaz sanırdık,gerçekleşti.

adam levine

sevgilisle muhteşem bir ikili oluşturan adam.
ayrıca (bkz: helva gibi ses)

helva ne demek laaan?