bugün

sevgiliye gönderilmemiş mektuplar

dün gece yine seni gördüm rüyamda. uyanmak istemedim, hiç uyanmak istemedim. seninle eleleyken söylediğim bir söz vardı ya keşke şu an şu dakika kyamet kopsa elele, göz göze ölsek diye. çok güzeldin yine, yıllar benden aldıklarının yanında sana hiç dokunmamış gibiydi. artık sen gittikten sonra seni rüyamda tekrar görebilmek için her gece erken yatmak için uğraşır oldum, ara sıra da olsa mutlu olduğum zamanlar yine senin sayende. geçen gün arkadaşım söyledi yine seni görmüş yolda yürürken, anlatma dedim anlattı yalnızdı dedi iyi ki öyle dedim zira artık senin ellerini başka birinin ellerinde olma ihtimali bile iyiden iyiye eritir oldu. şimdi yalnızsın, belki böyle mutlusun belki de benim gibi eski günler aklına takılır ara sıra hüzünlenirsin. ki ben hala seninle yaşadığımız tek bir dakikayı bile unutmadım, hep o anı tekrar yaşamak istedim. ama olmayacak öyle bir şey artık biliyorum, başka biriylede olmayacak çünkü senden sonra kimsenin yüzüne bakıcak cesaretim kalmadı. kafamı kaldırdığımda seni görme korkusu beni uzun bir süredir kaçırdı insanlardan. kime anlatsam unut gitsin dedi, sen haklısın dedi, güçlüsün dedi, yaparsın dedi. onlara göre bunu atlattım ama içim kan ağlıyor. artık bunu anlatıcak kimsem kalmadı. evimi değiştirdim, işimi değiştirdim, numaramı değiştirdim hatta telefonumu bile değiştirdim unutabilmek için. yok yapamadım ben, senin gibi arkama bakmadan gidemedim. zaman geçer bizde bunu hiç yaşanmamış gibi unuturuz demiştin. eyvallah demiştim sana yine eyvallah diyorum, büyük insanmışsın, bunca zamanı, yaşanılanları, hatıraları tek bir kalemde silip attın sen. arkanda ne bıraktığını hiç merak edip sormadın bile. ben senin gözünden akan tek bir damlaya kıyamazken, sen beni ölüme terkettin. o günde demiştim, sensiz yaşayamam diye olmuyor işte. bu dünyadan benim ayrılmamın senin biraz umrunda olacağını bilsem bir dakika bile düşünmezdim bunu yapmak için. şimdi yaptığım tek şey dualarımda seninle bu dünyada yaşamadığım mutluluğu öldükten sonra yaşayabilmek için Allah' a yalvarmak. şimdi yatıyorum yine, seninle elele, göz göze ben ilk gördüğüm an aşık olduğum o yeşil gözlü kızı düşlüyorum hep seni değil, çünkü sen o sen değilsin.