bugün

melih gökçek

emin çölaşan' ın kendisiyle sürekli uğraşması sebebiyle ondan kazandığı tazminatlarla * ankara halkına döner ziyafeti çektirmiştir. evinin önüne emin çölaşan' ı hatırlamak amacıyla döner kesen adam heykeli yaptırmıştır, bu da ne? diye soranlara, "tanımadınız mı, emin çölaşan. sağolsun, emin beni çok sever. bakın, 24 saat kapımda nöbet bekliyor. Ben de emin' i çok seviyorum" diyormuş. 19 ekim 2006 tarihli emin çölaşan' a gönderdiği mail aşağıda ki gibidir.

"sayın çölaşan maillerimi uykum kaçınca yazdığımı söylemişsin. melih gökçek senin gibi köşe yazısı yazıp işini yarım saatte bitirmiyor. ankaralılar için bazı günler 18 saat çalışıyor. sen bunu anlayamazsın anlasan da bana olan husumetinden dolayı yazamazsın. ama bilen biliyor. şimdiye kadar onlarca dava kaybettin sanırım ve yazılarından dolayı en az 250 bin dolar tazminat ödedin. ancak parayı sen ödeyeceğin yerde gazetene ödettin. yani hakareti veya gerçek dışı suçlamayı sen yaptın, cezasını gazeten çekti. ancak sana hakaret eden biri olunca tazminat kazandığında parayı gazetene verdiğini sanmıyorum. geçenlerde benden bir tazminat kazandın, parasını aldın, parayı hürriyet gazetesi' ne verip vermediğini çok merak ediyorum. bu senin gazetecilik ve dürüstlük anlayışını ortaya koyması açısından benim ve kamuoyu için çok önemli. aslında seninle ilgili kamuoyunun merak ettiği çok şey var ki, nasıl olsa seni bir gün televizyonda yakalayacağım. sayın abdülkadir aksu' ya sorular sormuşsun, sevgili kardeşim ben sana gel televizyonda cevaplayayım demedim mi? kim kimden kaçıyor. hadi cevap versene. ben kaç yıldan beri seni televizyona çağırıyorum gelmiyorsun. biz senelerdir sana sabrediyoruz sen 18 gün sabredemiyorsun. bana yazdığın yazında servetimi hangi nedenle merak ediyorsun meraklı taze sıfatınla mı? cümlelerini kullanmışsın. bu cümleler senin düzeyini ortaya koymuyor mu? bu tabirlerin hesabını mahkemede vereceksin. senin servetini başta meslektaşların gibi türk kamuoyu gibi bende merak ediyorum. demagojiyi bırak aile servetini derhal açıkla. hürriyet okuru olarak derhal bunu açıklamanı istiyorum. ben senin paranın miktarını nereden elde ettiğini nereden bileyim. ne kadar aile servetin var. eğer bunu açıklarsan bütün türkiye de seni alkışlayacak".