bugün

yunanistan

binlerce yil once yasamis atalarinin medeniyete yaptigi buyuk katkinin meyvelerini hala yiyen, yiye yiye bitiremeyen tembel ulke. son bin yilda hic bir bok yapmamalarina ragmen her yerde saygiyla karsilanmalari sinir bozucudur. son bin yilda insanliga yaptiklari en ufak bir katki bilmiyorum. ne zaman sorun yasasalar amerika ve avrupa'ya aglayarak "abii yaa turkiye beni dovecek, abii yaa makedonya benim adimi aldi.." seklinde sikayete giden yaramaz cocuk gorunumlu ulke. ulan madem makedonya benim adim diyorsun adini makedonya yap. niye gariban makedonya'nin adini "eski yugoslavya ulkesi makedonya" diye salakca bisey yapmaya calisiyorsun. bunlarin bir de yemek ve kultur calma ozelligi vardir. imam bayildi'ya aynen imam bayildi, dolmaya dolma deyip bir de utanmadan bizim diyorlar. caciga tzaziki, musakkaya moussakka deyip sahip cikiyorlar. adini degistirin bari de millet inansin. hacivat ve karagoz'u calmaya calismalari ise akillara durgunluk verecek cinsten. bundan 50-100 yil sonra ataturk yunan'di derlerse hic sasirmam.