bugün

entry'ler (52)

kaç müslüman 1 yahudi eder

SORU :Müslümanlar niye güçsüz?CEVAP:Yanlış eğitim ya da sıfır eğitim.(din eksenli, sorgulamayan,araştırmayan ve ezberci)
1- islam kalkınma örgütüne bağlı 57 ülkenin tümünde üniversite sayısı (Tabi onlara da üniversite denirse) yaklaşık 500 üniversite civarında,sadece ABD de 5758 üniversite vardır.Üniversite başına üç milyon müslüman düşmektedir.
2-Hrıstiyan dünyasında okur yazar oranı %90 lardadır, müslüman dünyasında okur yazar oranı ortalama %40 ı geçmez ve okuma yazma oranı %100 olan bir tek islam ülkesi de bulunmamaktadır.Hrıstiyan dünyadaki okuryazarların %40 ı üniversite mezunudur, bu rakam islam dünyasında %2 dir.
Kuran-I Kerim Maide 51:'' Hrıstiyanları ve Yahudileri dost edinmeyiniz''
Amin!

bursaspor şampiyonlar ligine giderse olabilecekler

en azından sıfır çekmeden döner.*

fenerbahçe nin avrupa başarıları

(bkz: oynatalım ugurcum)

akp iktidarında satılanlar

2003 akp lideri tayyip erdoğan'ın adli sicilini temizleyen yasa kabul edildi.
2003 seka balıkesir işletmesi satıldı.
2003 taksan takım tezgahlarısanayi satıldı.
2003 tzdk sakarya traktör işletmesi satıldı.
2003 petkim standart kimya şirketi satıldı.
2003 tekel çankırı kaya tuzlası satıldı.
2003 seka aksu işletmesi satıldı.
2003 sümerbank nazilli basma fabrikasısatıldı.
2003 ormanların satışını öngeren yasa kabul edildi.
2003 kuşadası limanı satıldı.
2003 seka kastamonu işletmesi satıldı.
2003 gerkonsan gerede çelik konstrüksiyon ve teçhizat fabrikaları satıldı.
2003 trabzon, dikili limanı satıldı.
2003 seka taşucu tersane alanı satıldı.
2003 seka çaycuma işletmesi satıldı.
2003 tcdd izmir limanı satıldı.
2004 seka karacasu işletmesi satıldı
2004 ebk manisa et ve tavuk kombinası satıldı.
2004 eti bakır işletmeleri satıldı.
2004 tekel sekili tuzlasısatıldı.
2004 bursa gaz satıldı.
2004 eti elektrometalurji satıldı.
2004 sümer holding bakırköy işletmesi satıldı.
2004 kütahya şeker fabrikası satıldı.
2004 thy'deki kamu hisselerinin %23'ü satıldı.
2004 eti gümüş satıldı.
2004 seka ardanuç işletmesi satıldı.
2004 sümerbank diyarbakır işletmesi satıldı.
2004 çayeli bakır işletmeleri satıldı.
2004 tügsaş 8217;a ait gemlik gübre sanayi satıldı.
2004 tekel alkollü içkiler sanayi satıldı. (iki yılı ödemesiz 292 milyon dolara alan şirket 2 yıl sonra 920 milyon dolara amerikalılara sattı. devlet yaklaşık 600 milyon dolar zarar ettirildi.)
2004 tekel içki bölümünün satışının ardından 9 fabrika kapatıldı.
2004 esgaz satıldı.
2004 etikrom satıldı.
2004 tümosan türk motor sanayi satıldı.
2004 igsaş(istanbul gübre sanayi) satıldı.
2005 sümerbank manisa pamuklu mensucat satıldı.
2005 seka'ya ait üretim yapan 120 tesisin yıkımı tamamlandı.
2005 şeker kurumu ve idari birimleri bakanlar kurulu kararıyla kaldırıldı.
2005 sümerbank beykoz deri ve kundura satıldı.
2005 seka izmit işletmeleri satıldı.
2005 eti seydişehir alüminyum satıldı.
2005 tügsaş 8217;a ait tekirdağ depoları satıldı.
2005 türk telekom (iki yıllık karına) yabancılara satıldı.
2005 adapazarı şeker fabrikası satıldı.
2006 tüpraş satıldı.
2006 thy'daki kamu hisselerinin %28’i daha satıldı.
2006 erdemir satıldı.
2006 büyük ankara oteli satıldı.
2006 tekel kaldırım, yavşan ve kayacık tuzlaları satıldı.
2007 tcdd derince limanı satıldı.
2007 deveci maden sahası işletme hakkı satıldı.
2007 araç muayene istasyonu i ve ii. bölgeleri satıldı.
2007 tcdd mersin limanı satıldı.
2008 petkim satıldı.
2008 tcdd bandırma ve samsun limanları satıldı.
2008 ankara doğalgaz üretim'e ait 9 santral satıldı.
2008 tekel sigara sanayi işletmeleri satıldı.
2008 tekel'in adana, malatya, tokat, bitlis ve samsun sigara fabrikaları geniş arsalarıyla birlikte yabancılara satıldı.
2008 tekel'in sigara bölümünün satışının ardından istanbul, adana, bitlis, malatya ve tokat sigara fabrikaları kapatıldı.
2008 türkiye genelinde 60 yaprak tütün işleme tesisi kapatıldı.
2009 başkent elektrik dağıtım satıldı.
2009 meram elektrik dağıtım satıldı.
2009 kastamonu, kırşehir, turhal, yozgat, çorum ve çarşamba şeker fabrikaları satıldı. (bu fabrikalarda sadece iki yıllık karına yabancılara satılmıştır.)
2009 iller bankası 8217;nın tasfiyesi için yasa hazırlandı.
2009 güneydoğu sınırındaki arazilerin yabancılara satılması için yasa çıkartılmış olup, bu toprakların yabancılara devri için hazırlıklar devam etmektedir.

tayyip erdoğan allah melih gökçek peygamberdir

(bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş)

yaran sınav cevapları

eğitim felsefesi dersi bütünleme sınavı sorusu:bildiğiniz iki soruyu yazıp cevaplayınız.
yanlız bir sorun vardır derse hiç devam etmemiş öğrenci modeli olan ben,dersin içeriğini bilmemekteyim.dolayısıyla kendime sorabileceğim iki adet soru da bulamamaktayım.beynimin derinliklerinden,dönemin ilk dersine girdiğim gün aklıma geldi.bu derste duyduğum bir cümle yeterliydi geçmem için.
soru1:ilk milli eğitimi bakanımız kimdir?
cevap:hasan ali yücel
soru2:hasan ali yücel kimdir?
cevap:ilk milli eğitim bakanımızdır.
işlem tamamlanmıştır...

deniz seki vs bayhan

bir zamanlar popstar adlı yarışmada jüri üyesi konumundayken,bayhan adlı şarkıcı adayının sebebi herhangi bir suçtan cezaevine girip çıkmasını kendine hazmettirememiş ve canlı yayında programı terketmişti.
şimdi aynı duruma kendisi düştü.hangi yüzle çıkıp sahnelerde şarkı söylüyor? diye sorası geliyor insanın.

98 liyiz biz en iyiyiz

(#6124032)

98 doğumlu bir yazar'ın bu yazıları nasıl yazdığı düşündürücü.

çocuğun mu kardeşin mi

anneni mi seviyorsun,babanı mı? sorusuna eşdeğer nitelikte bir cümle.seçim yapmak zor fakat mantık yürütmeye başladığında kardeşim cevabını vermek ağır basmaktadır.

(bkz: kişiden kişiye değişmekte)

kurtlar vadisi pusu

''dünyayı kurtaran adam'' bu filme rakip sanırım.neydi öyle ya kurşunların üstüne yürüyerek gitti.bi an ne oluyo lan dedim.*

cemaatime dokunma

arkadaşlar, bu kanunla yapılmak istenen yapılanmanın bir örneği şu anda yaşanıyor zaten. erzincanda bir şeyler oluyor. bir başsavcı, ismailağa cemaatine karşı tahkikat açtı...tahkikatla beraber ortalık karıştı. belki ilkler yaşanmaya başlandı.bu başsavcı nasıl ismailağa cemaatine dokunur?fethullah gülen tahkikatı arkasından geldi çünkü. hemen başsavcıya karşı başbakanlıktan telefon açıldı; sayın cemil çiçek, iki gerekçe öne sürdü:cezaevleri dolu.ikincisi de arkadaşlar mart öncesi sorun yaşarız, tutuklamayın, bir şey yapmayın, el değmeyin dendi.

e tabii, cemaate dokunulur mu? ama başsavcı durmadı, durmayınca devreye erzurum girdi, erzurum özel yetkili savcısı, madde 250 cmk, dosyayı istedi. isteyemez. neden? silahlı örgüt yoksa 250ye göre yetkisi yoktur. ama erzurum başsavcısı -yine o ihbarsız mektuplar ve bir de böyle gizli tanıklar var ya, gene böyle bir peygamber gibi gizli tanık çıktı, ihbarsız mektup çıktı yetki benim kardeşim dedi,ben yetkiliyim dedi. neden? bir zekeriya öz var istanbulda, başbakanın bir tane yaveri var, birisi daha lazım. erzincanda olmadı, erzurumda var, sayın şanal var.

yiğit oradan çıktı, yiğit bağırıyor:ben de zekeriya öz olacağım, ben de dağıtacağım buraları. diyor ve derken dosyayı zorla alıyor. derken bir telefon konuşması takılıyor arkadaşlar. iki tarikat üyesi aman ha, sevindik diyor,dosyamız erzincan dan erzurum'a gitti, artık rahatladık diyor. telefon kayıtlarında var bunlar, dosyada. seviniyorlar. neden? erzurum başsavcılığı kurtuluş. özel yetkili savcılık kurtuluş. ne olmuş peki erzincan'da arkadaşlar? bir tahkikat var. bu tahkikatta 235 tane şüpheli var, içinde önemli isimler var: kadir topbaş var, istanbul belediye başkanı; derken mahmut ustaosmanoğlu var, cemaat lideri, büyük adam, saygı duymak lazım; ahmet mahmut ünlü var, cübbeli ahmet hoca, çok makbul bir şahıs. bir şahıs daha var: ahmet albayrak, yeni şafak gazetesi sahibi. şahıslar önemli. önemli olunca, erzurum dosyayı alıyor, zorla alıyor; bir ilk daha yaşanıyor. bir savcı, erzurum başsavcısı, özel yetkili savcısı, erzincan savcısının yetkisini kaldırıyor. ne yetkiyle, hangi kanuna dayanarak? ne kanun efendim, burada farklı kanunlar geçiyor türkiye'de.

bu yetkiyi alıyor, bu dosya, 235 tane şüpheliyi 16'ya düşürüyor arkadaşlar. 16 ildeki tahkikatı engelliyor. emniyete yazı yazıyor erzurum'daki özel yetkili savcı:başsavcıyı dinlemeyeceksiniz, operasyon yapmayacaksınız, illere gitmeyeceksiniz, cemaat odaları, medine vakfına gitmeyeceksiniz diye talimatlar yağdırıyor bay zekeriya öz'ün yeni junioru, yeni yavrusu. yetmiyor arkadaşlar, 16 kişiden de 1'i tutuklanıyor. başka ilkler de oluyor ama. neden? türkiye'de polis mit bölge müdürlüğünü basıyor. niye? sen kimsin de ismailağa cemaatini soruşturursun? sen kimsin de fethullah gülen tarikatını soruşturursun?

mit basılıyor, mit bölge müdürü, iki yardımcısı göz altına alınıyor, sonra tutuklanıyor. ama yetmiyor gene. neden? çünkü türkiye'de birileri cemaatin ayağına bastı. bir tarikatın ayağına bastı. olur mu? olmaz! hemen bu sefer jandarma istihbarat birimine saldırı gerçekleşiyor. binbaşı, üsteğmen, astsubaylar tutuklanıyor ama yine yetmiyor. çünkü, günümüz dünyası cemaatime dokunma dünyası. ta eskişehirden alay komutanı alınıyor cezaevine tıkılıyor. yetti mi? yeter mi? yeter mi? akp'ye yeter mi?

ne oluyor bu sefer? o başsavcının başı kesile sayın padişah emir buyurdu: başsavcının başı kesilecek. tunceli ağır cezada dava açılıyor, yirmi altı yıl. niye? sahtecilik falan, şu bu, bir de adliye lojmanında ahşaptan oturak yeri yaptı diye. ne büyük bir suç. yapabilir misin sen? nasıl hâkimler oturacaklar yirmi altı yıl ceza verilecek padişah emir buyurdu. ama gene yetmiyor arkadaşlar. neden? bu seferde erzurum'da çıkan junior zekeriya öz tekrar -bu savcının başı alınacak ya, talimatlar gitti ya- savcının başını almaya çalışıyor. ne yapıyor bu sefer? 250/3, açın okuyun; 2802 sayılı hâkimler ve savcılar kanunu 82nci madde, açın okuyun; 89uncu madde, açın okuyun; anayasa 144, açın okuyun. yetki aşımı değil, yetkinin gaspı var, hem de allahına kadar gaspı var. yetkiyi gasp ediyor, başsavcıyı içeri alıyor. hangi yetkiyle, kime güveniyor? kanuna mı? hayır. kanuna güvenmediği kesin.

arkadaşlar, eğer ki cemaatine dokundun, ismailağa'ya, fethullah gülen'e dokundun diye başsavcılar içeri girecekse bu silahın yarın kime döneceği belli olmaz. bu dünya etme bulma dünyasıdır, bu dünya mutlaka hesabın sorulduğu dünyadır. cumhuriyet çocukları var olduğu müddetçe başarıya ulaşma imkânınız yok. içişleri bakanı -polisin başı- adalet bakanı sadullah ergin çıksınlar, kol kola girsinler, türkiye'yi getirdikleri bu durumdan dolayı özür dileyerek, utanarak istifa etsinler, istifa. başka lamı cimi yok bunun, başka lamı cimi yok! çünkü adalet bakanlığıyla içişleri bakanlığı, polisle bazı zekeriya öz juniorları bir araya gelerek türkiye de darbe yapıyor, darbe. dün türkiye de bir darbe yapıldı arkadaşlar. bu darbenin hesabını bu cumhuriyet çocukları soracaktır, günü gelecektir.

(bkz: isa gök)

uludağ sözlük ün sınavla yazar alması

(bkz: sözlüğün bokunu çıkarmak)

sözlüğün kalitesini düşürmek

bununla ilgili belkide yüzlerce entry girildi bi çok başlıklar açıldı yararı oldu mu? bilemiyorum,tartışmaya açık bir konu fakat şu bir gerçek ki müdahale gerektiren durumlar fazlasıyla var.bugün burada şu anda başka sözlükler hakkında çeşitli başlıklar değil bu sözlüğün kalitesi hakkında bilgilendirme amaçlı yazılar yazılmalıdır.tabi bu yazdıklarım bazılarının bi kulağından geçip diğerine ulaşamadan kaybolup gidecek.*
kişisel birikim alanı dışında da sözlüğün bilgiye ihtiyacı vardır.bunun yanında yazarların okuma potansiyelinide geliştirmesi lazım.mesele okunan yazılara +,- vermek dışına çıkmalıdır.burasını twitter sayfasına çevirmenin bi alemi yok.

muhsin yazıcıoğlu nu sevmeyen insan

(bkz: yaran başlıklar)

öyle bakmayın lan cidden çok güldüm bu başlığa.*

endoskopik retikulum

tebrik etmek lazım yetenek dolu bi yazar.dikkat çekmeyi başarmış.

real madrid türk takımı olsa olabilecekler

türkiye kupasını almak için 27 sene beklemezdi.

24 mart 2010 fenerbahçe manisaspor maçı

o ömer üründül denen şahsiyetin ne sikime oraya koyduklarına anlam veremediğim maç oluyor.yahu bi adam hiç mi futboldan anlamaz?? hiç mi yorum gücünü geliştirmez??

konuşmaları 4 5 kelimeden ibaret -hı hı,evet,bence,yok öyle değil,kaleciye geri pas verilir maç içinde-vs.
seni oraya bunları söyle diye koymadılar.hele ki son yaptığı yorum tamamiylen çıldırmama sebep olmuştur.kırmızı kartla oyundan atılan Oumar Kalabane'nin gördüğü ikinci sarı kartı yerinde bulan bu dallama gerçekten futboldan anlamıyor arkadaş 100 kişiye sorsan 99'u hiçbirşey yok der.ama konu fenerbahçe olunca işler değişiyor.bu adam için çok şey söylendi bir yeniside benden.

sozluk yazarlarinin yuzde 60 i yazardir

iyimser davranmış yazar modeli.daha altlarda bulunduğunu ifade etmek içten bile değil.

1 milyon doları reddetmek için geçerli bir neden

nedir bu 1 milyon dolar? sabahtan beri sol frame'de ne işi var diye sorası geliyor insanın.

sevgiliyi uyandırma yöntemleri

unutmakta güçlük çekeceği bişeyler yapmak.

(bkz: kulağına ossurmak)