bugün

entry'ler (306)

geceye alıntı bırak

Bazı geceler, zaman duracak kadar yavaşlar. BÖyle anlarda insan kendine anımsayıp kederleneceği bir anı seçer istemeden. Binlerce kötü anı içinden en çok canını yakanı bulup çıkartır bilinç ve öncesinin arafındaki çöplükten. Bazı geceler, zaman akmayı unutur. CAnını ısırmak ister insan geçemeyen saatler boyunca. belleği, yıllarca şımartıldıktan sonra terk edilen, artık sokak köpeği olmayı beceremeyen ama gidecek bir evi de olmayan zavallı bir kaniş acınasılığıyla oradan oraya atlayıp durur. BAzı geceler, zaman bir yerlerde takılıp kalır. Bazı şarkılar sadece böyle zamanda dinleyelim diye vardır. Bazı şiirler ancak böyle zamanlarda anlaşılabilir. Bazı hikayelere sadece ve sadece böyle zamanlarda katlanılabilir. bazı geceler, zaman buzdan bir bıçak kadar sert, soğuk ve şeffaftır. Görünmez bir el onu ruhumuzun en hassas noktasına batırır.

sözlük yazarlarının şu an bulundukları yer

Buruk bir tesadüf. 8 sene önce her şeyin basladığı koltuktayım. Çok sular aktı çok şey yaşandı, yaşanamadı ama aynı koltuktayım gene işte..

gecenin şiiri

"Ne O beni kandırmıştı ne ben O'nu baştan çıkarmıştım.
ikimiz de bildiklerimizin ötesine, bulduklarımızın üstüne çıkmak istemiştik.
Bir noksanlığı var sanıyorduk bütün olanların belki
ama aslında bütünlüklerimize bahaneydik.."

alavara makarna

Cok bozdu. Eskiden boyle miydi ya? Soguk geliyor, peynirinin tadi kotulesti,calisanlar suratsizlasti. Ksk dan kac kere Alavara icin gelmisligim var. Yapmayin etmeyin Alavarayi bitirmeyin.

moral bozukluğuna iyi gelen şeyler

Kedidir.

bi şarkı bırak geceye

http://www.youtube.com/watch?v=QjUAdm453Fg

uludağ sözlük kelimelik turnuvası

+1 benden.

nargile dumanını üflerken fotoğraf çekilmek

(bkz: yaş onbeş onbeş onbeş) yanında bivaa biva bivaayla çekilmelidir.

gecenin kitap alıntısı

"Kıskançlığın yeteneklerinden biri de, dış gerçeklerin ve duyguların yüzlerce tahmine açık, bilinmez şeyler olduğunu bize göstermesidir sırf aldırmadığımız için olayları ve insanların ne düşündüğünü tam olarak bildiğimizi zannederiz ama kıskanan bir insanın öğrenme arzusuna kapıldığımız andan itibaren, hiçbir şeyin açıkça seçilmediği, baş döndürücü bir kaleydoskopun ortasında buluruz kendimiz."

"Bütün vaktini yanlış birtakım küçük tahminlerde bulunmakla geçiren kıskançlığın gerçeği keşfetmeye gelince ne yoksul bir hayal gücü sergilediği şaşılacak şeydir"

(bkz: albertine disparue)

behzat ç izleyenler bana selam vermesin

(bkz: ay götüm)

ilk aşk

hafiften bir gülümsemeye sebep olan başlıktır.

masum

Izleyiniz,izlettiriniz.

elektronik sigara

sigaradan ziyade cep nargilesi gibidir. sigara isteğini yok ettiği falan da yok millet o kadar para bayılınca bok sürdürmemek için cinim irtikk sigiri içmik istimiyir diye dolanıyor. 2 ay gözlemleyin, sigaraya devam sonra keyif için içiyorum ben yaa ya dönüyor muhabbet.tek numarası bol duman ve aroma.

etkileyici kitap sözleri

sevda dedik olmadı , sonuna kadar dedik o da olmadı.işte sen dedik o da olmadı.işte ben dedim o da olmadı. ne deseydik,hepsini geçip her şey yalan mı deseydik? o zaman her şey istediğimiz gibi olur muydu? ama demeyiz ne düş kurduysak doğrudur.doğru olmayan,var olan öğretiler, önyagılar, kalıplar. ben yaşamda seni seviyorum dediysem seni seviyorumdur.. sen bana seni seviyorum dediysen bildiğim budur...

sözlük yazarlarının itirafları

Onu özlediğim zamanlar Behzat Ç.izliyorum ve 9. kez bitireceğim diziyi az kaldı.

babanın söylediği unutulmayan sözler

"Bana sevgi saygi duysan ne kadar nefret ettigimi bile bile o lanet seyi icmezsin" dedi ya o an hangi kelimenin daha cok acittigini hissedemedim resmen.

kalben

bu kadın daha sofardaykene dinletiyordum insanlara. bu nasıl ses bu nasıl kadın diye söyleniyorlardı. şimdi o söylenenlerin şarkı listelerinden muhakkak bir kalben şarkısı var konserlerine gidiyorlar falan. (bkz: popülerizm)

bilekte pantolon giyen erkek

Su bastı paçalı pantolon giyen erkektir.

aynı diziyi defalarca izlemek

Bir Behzat Ç. hastasi olmaktir.

gecenin şarkısı

http://www.youtube.com/watch?v=L-O3Msa0lp8&nohtml5=False