bugün

entry'ler (16)

sözlük yazarlarının içtiği sigara sayısı

Günde bir buçuk paket bitiyor maalesef. akciğerlerim iflasın eşiğinde.

kariyer yolu yabancı dil kursu

toefl sınavına hazırlık sürecimde tanışmıştım kendileriyle. aldığım eğitim bana çok şey kattı diyebilirim. akademik sınavlara hazırlık için tercih edilebilecek nadir kurslardan biridir.

(bkz: https://www.kariyeryolu.com.tr/)

biten bir ilişkinin ardından söylenen sözler

"kötü ayrılmayalım, ne güzel sevdik be diyelim"
bir ay sonra da başka bir sevgilisi olduğunu öğrendim. ne güzel sevmişiz be !

toefl

uzunca bir süre başaramadığım speaking ve writing bölümünden dolayı geçemediğim sınavdır. ablam araştırıp kariyer yolu yabancı dil kursunu bulmuştu iyiki de bulmuş, ben bu sınavı geçtiysem kariyer yolu sayesindedir.

(bkz: https://www.kariyeryolu.com.tr/)

insan ne zaman olgunlaşır

anne ve babasını anlamaya başladığında olgunlaşıyor demektir.

yazarların hayallerinde kalan meslek

astronot olmak istemişimdir hep, dünya bana dar geliyordu o zamanlar. hala dar geliyor ama yapacak bir şey yok sıkışıp kaldım şu dünyada.

burak özçivit

genç kızların sevgilisi olarak anılan yakışıklı oyuncumuz. yıllardır hem oyunculuğuyla hem de karakteriyle ilgiyi üstüne toplayan kaliteli insan.

yıllık izin

devlet kurumu çalışanlarının tadını çıkardığı ancak özel sektör çalışanları tarafından yalnızca isim olarak bilinen o yüce kavramdır.

aldatan kocasını affeden kadın

Sütten ağzı yanan, ardından sütü daha da çok kaynatan kadındır. Bir kere yapmış işte, göz yumduğunda yüz bulup astarını isteyecektir.

gecmis zaman olur ki

Gözümde canlanır koskoca mazi, sevdiğim nerede ben neredeyim dedirten anılar bütünüdür.

bilgisayar başında yemek yemek

ilk başlarda zor ve sinir bozucu gelse de alışıldığında hastalık gibi olur ve kurtulamazsınız. sonrasında yemek masasında yemek çok tuhaf gelir.

yalnızlığa alışmak

Bir eşik vardır, bu eşiğin belirleyicisi kişiye göre değişir ancak o eşiği atladıktan sonra da geriye dönmek hayli zordur. O noktayı geçtikten sonra artık yalnızlığınız dışında hiçbir şey sizi mutlu edemez. Dünyanın en güzel, en eğlenceli, harika ortamlarından birinde bile olsanız yalnızlığınız kadar mutluluk verici başka bir şey daha bulamazsınız.

kızların yağmur fobisi

Yağmur fobisi de değil aslında ama giyinip kuşanıyoruz, özenerek süsleniyoruz dışarı çıkıyoruz ve yağmur hepsinin bütün kimyasını bir anda yok ediyor ve bütün emekler boşa gidiyor. Özetle; durumun adı yağmur fobisi değil, emeklerin heba olması korkusudur.

bir erkeği kendine aşık etmenin yolları

Erkekler çocuk gibidir genellikle ve çocuklar gibi ilgi beklerler her ne kadar bunu dile döküp belli edemeseler de. Değer verildiğini, özel olduğunu hissetmek ister.

bir erkeğin en itici olduğu an

Yalan söylediğinin anlaşıldığı andır. Aslında bu sadece erkekler için değil cinsiyet farkı olmaksızın bütün insanlar için aynı durum söz konusudur. Yalan söyleyen insanın sahteliği kocaman bir soğuma sebebidir.

bir kadının vazgeçme eşiği

Her şeyi yaptığı ve artık elinden bir şeyin gelmeyeceğini düşündüğü noktadır. Her gece sabaha kadar ağlar, delice kavgalar eder bağırır çağırır, güzel günler için tatlı dilini anlayışını esirgemez ama karşıdaki insan değişmiyorsa tüm şartlara rağmen işte o noktada kadın susar adım atmayı bırakır hatta adım beklemeyi de bırakır. Vazgeçilen noktada durumun özeti tam olarak "artık gelsen de bir gelmesen de bir" dir.