bugün

entry'ler (220)

ankara da üniversite okuyan sözlük yazarları

ankarada okuyup istanbulda yaşamak vardır ki doktora ders döneminde bir sene boyunca her hafta otobüsle gidip gelmek, yolculuk toplamında 230 gibi devasa bir bilet sayısına ulaşmak, yolu ankaradan geçen bütün otobüslere binmiş olmak (iran safferon tur dahil amk)gibi şeyler olur. dev bir turne gibi algıladım bunu, pek koymadı. böle bi halt yiyeceklere tavsiyem, yemeyin!

ibrahim tenekeci

gazeteden takip ettiğim düz yazıları şiirleri kadar tat vermiyor. ne yazık ki bu böyle. tenekeci düzyazıda kendine uyguladığı otosansürü kaldırmalı ki bu muhafazakar camiada yazanların yakalandığı elim bir hastalıktır.

northern sky

nirvana'nın solisti kurt cobain'in hatunu hole'ün şarkısıydı. mp3 çalarımda track5 diye geçer.

hepsiburada com

ürün bilgisi hakkında 3 mailime dönüş yapmayan, telefonla da bilgi vermeyen. amazon.com'u azıcık taklit etseniz diyorum.

öğrencilik hayatında fotokopiye verilen para

üniversite okumasaydım, master ve doktora da yapmayacağım için bu masrafı fotokopicilere verilen para beyninde külliyen bir düşündüğümde:

bir adet honda goldwing
tarabya civarında bir villa
23 adet gucci takım elbise
bir adet de düğün salonu alırmışım arkadaş. var sen hesap et.

fender stratocaster

gitar değiştirmek için uzun zaman pusuda kaldıktan, elli türlü gitarı denedikten sonra tam bir ltd alacağım sırada karşıma çıkıp bana case'inden kafasını uzatıp "işte aradığın benim, burdayım" diyen canavar ötesi amerikan kasa gitarım. ulan amfisiz manfisiz çalmak bile çok keyifli yemin ederim. klayvedeki rahatlık, overdrive tonlarındaki letafet ve taravet hangi gitarda var bilmem ki. bi de üstünde seymour duncan fender edition manyetikler var, haliyle biraz cızırtı yapıyor ancak çalarken pek hissettirmiyor. şu an eksiğim iyi bir lambalı amfi, distortion ve wah pedalı. kartlardaki limiti açıp tekrar pusuyorum o yüzden.

kuran ayetlerinin birbiriyle çelişmesi

alak arapçada net olarak askıda duran, bağlı olan şey anlamına gelir. alaka ve muallak kelimeleri de alak kelimesinden türemiştir. diğer kelimeler ve lafzen çeşitli anlamlara gelebilecek arapça kelimeler için de bu geçerlidir. alak'ı sadece örnek veriyorum. eğer arapçayı çok iyi ve sarih bir şekilde bilmiyorsanız ya da elinizdeki meal arapçanın yan anlamlılığından habersizce yazılmışsa ayetler arasında çeşitli anlamsal ihtilaflara ulaşabilirsiniz. bu yüzden esed tefsiri kur'an'ın lafzi özelliklerini de değerlendiren modern, iyi bir meal ve tefsirdir.

mircea lucescu

mircea lucescu'ya daha önce yapılan şerefsizlik eğer tekrarlanacaksa sakın ha sakın bulaşılmamalıdır. eğer geliyorsa beşiktaş küme düşse de adamın arkasında duracağını garanti etmeli demirören. yoksa luce çok da fifi deyip geçecektir bu teklife.

ccc lionel messi ccc

ccc rosario ülkü ocakları ccc diye kurumsallaşacaktır mıhmıhmıh.

rotanız neden doğu türkistan değil de filistin

(bkz: istikamet shinjang yükümüz insani yardım)

maide 33

islam'ın caydırıcı cezalar öngörerek insanları toplumsal kargaşa yaratmaktan uzak tutmak istemesine, toplumsal adaleti bozanların en ağır bir şekilde cezalandırılması gerektiğine delil olan ayettir.

istikamet shinjang yükümüz insani yardım

urumçi'de, kaşgar'da yaşayan, katledilen, üzerinde nükleer denemeler yapılan uygur türklerine gönderilen farazi 100 tır dolusu insanî yardımın, faşist çin tarafından bloke edilmesi halinde hükumetin, islami kesimlerin ne kadar tepki göstereceği merak konusudur.

olası türkiye israil savaşı

dağılırız filan diyenlere; türk ordusunu ne sanıyosunuz lan lombaklar, demek isterim. tarrak gazetesinin gazına gelip türk ordusu hakkında yorum yapmayın. savaşa kolay kolay girmeyiz, ama girersek de sikeriz.

30 mayıs 2010 trabzon yomraspor sivas 4 eylül maç

maçın bitiş düdüğüyle sivas 4 eylül spor 3. lige çıkmış, yomralılar da hakeme dalmıştır.

alexander rybak lena evliliğinden doğacak çocuk

umulmadık bir şekilde apaçi olur akrabalık bağlarıyla sağlamlaştıran kültür köprüsü üzerinde dans eder.

eurovision da ermenistan a oy vermek

civan gasparyan da gidip o şarkının arkasında duduk çaldı ya. sen git erkan oğur babayla fuad gibi anıt bi albüm yap, sonra gel yediğin kaba sıç. onun sikişen dedelerin arasında atılması taraftarıyım.

başlıkları alt alta okumak

kurtlar vadisi pusu (3)
bitsin artik (3)

kürdistan

birtakım kimselerin kurulunca süpergüç olacağını sandığı kukla devlet ideali. ayrıca, evet evet orhon kitabeleri gezisi istiyorum, yanımda hediye eden de gelsin yalnız, onun haritada yerini bile gösteremediği coğrafyada, ben kendi köyümmüş gibi dolaşırım, o da turist gibi gezmiş olur.*
olayın arka planında şu siyasi plan var efendiler;

kürtlere vaadedilen topraklar, bir zamanlar ermenilere de vaadedilmişti. vilayet-i sitte hesabı. gözünüzü açın sadece: wilson prensiplerinden, syces-picot anlaşmasından tutun da ab uyum yasalarının altında yatan bilince değin, doğu ve güneydoğu anadolu'da, zayıf, kendine yetemeyen, dış müdahalelere açık ancak keskin anlaşmalarla türkiye'den koparılmış, etnik milliyetçiliğin doğurduğu bir ulus-devlet kurma ideali yatar. her fırsatta karşı olduklarını haykırdıkları kapitalist güçlerin onlara vaadettiği budur. bir kukla devlette doğacak çocuklarının değil ruhunu, bedenini bile şimdiden satmak amacıyla, dağlara çıkıp bu memleketin yaşını almamış evlatlarını kırdıkları için hepsine lanet olsun!

sivasli he man

Sivaslı he-man, önceleri kendisini superman sanmaktayken, gardaşlar dağında ziftlenen müptezeller tarafından aşağı atılmıştır. uçamadığını anlayınca he-man olmayı tercih etmiştir.* yeşil peruğu, plastik kılıcıyla sivasın süper kahramanıdır.

pakize suda ile röportajı için:

http://video.mynet.com/imtaba/sivasli-he-man/525427/

ölmek madencilerin kaderinde var

madencilerin kaderlerinde ölmek yok! onları ölmeye mahkum edenler var!

öyle olsa, milli gelirinin %50sine yakınını uzun müddet kömür madenlerinden karşılayan belçikada madenciler haybeden ihmaller yüzünden ölürlerdi. keza ülke tarihinde 2 3 ölümlü kaza anca olmuştur. böylesine pis ve ağır bir işte çalışan, kazmalarla ekmeklerini çıkaran, çocuğunun süt parası için ciğerlerini heba eden onca madencinin çalışma şartlarına bakın bir. göz önünde tutulması gerek ki türkiyede işçilere sağlanan çalışma ortamları son derece sağlıksız, can güvenliğinden yoksun. taksim'i 1 mayısa açmakla olmuyor bu işler maalesef. hak aranmalıdır bu çok gerekli eyvallah da bir sene de bu işçi bayramını istanbulda değil zonguldakta kutlayın, hadi olmaz da taksim yerine tuzlada kutlayın. bir şekilde buna dikkat çekin pkk gösterilerine göz yummak yerine. işlerine gelmez abiler!

ben de bir işçi çocuğuyum ve işçilerin mecburiyetlerini öyle konaklardan yalılardan algılayabilmeleri de mümkün değil. işçi babanın getirdiği, isli elleriyle böldüğü ekmeği tatmadan onu tam olarak anlayamaz kimse.

hülasa, işçileri ihmallerle katleden devlet, olmaz olsun!