bugün

entry'ler (104)

bir şövalye var içinde

şarkının sözleri;

sessizce kuruyor içinde soluk renkli çiçekler
asfaltlanmış mutluluğa giden bütün kestirmeler
yeni bir dünya keşfet kendine
bu kez hiç durmayan

bir şövalye var içinde seni koruyan…

küfretme hayata güzelliğini kirleteceksin
bir gün sen de kırılmaz kalpler icat edeceksin
yeni gözler uydur yüzüne
bu kez hiç ağlamayan

bir şövalye var içinde seni koruyan

özgürlük sırtından vurulmuş

şarkının sözleri;

bir yer altı filminde küçük bir rolüm var
öldürülen bir adamım oysa bir hikayem var
siyahlar ve beyazlar herkes için başka doğru var
doğrudan vurulmuş bir adamım oysa yanlışlarım var

ve özgürlük sırtından vurulmuş yerde yatıyordu

siyahlar ve beyazlar herkes için başka doğru var
doğrudan vurulmuş bir adamım oysa yanlışlarım var

özgürlük sırtından vurulmuş yerde yatıyordu

kurşun geçirmez yelekleri vardı
ben çıplak yaşarken
fikrime barut kokusu sokuldu
medeniyeti ararlarken

özgürlük sırtından vurulmuş yerde yatıyordu

özgürlük sırtından vurulmuş

redd grubunun "21" adlı albümün yedinci şarkısı.

bir şövalye var içinde

redd grubunun 21 adlı son albümün altıncı şarkısı. sanırım hepimizin içinde bizi koruyan bir şövalye var....

yalan dünya

yıldırım gürses'te öyle dokunaklı söyler ki panoromik görsel dünyamın içinde bu eser, benim için hemen bir yol şarkısına dönüverir.

fragile tension

depeche mode'un piyasaya çıkmayan albümün net'te dolaşan ikinci şarkısı. sözler basit gibi görünsede ki bence değil çünkü o sözlerin altında yatan başka ifadeler var. örnek: basit itirazlar ve çığlıklar.. (x kişisine bu mu dur yapabildiğin der gibi..)

there's a fragile tension,
that's keeping us going
it may not last forever,
but oh well it's blowing

there's something magical in the air
something so tragic we had to care

there's a strange obsession,
that's drawing us nearer
we don't understand it
it never gets clearer

there's something mystical in our dreams
so simplistic it kicks and screams

all we will seem to reek on the edge of collapse
nothing can keep us down

there's a dizzying feeling,
that's keeping us flying
some glittering gauntlet
without even trying

there's something radical in our hands
nothing logical to our plans

bush fotograflari

kolaj bana ait ama fotoğrafın kendisi 2004 yılında press photo ödülü alan fotoğraflardan biri. blair'in ilk önce aynaya baktığını sanmıştım ama bush'a bakıyormuş. ben de şaşırmıştım. aynaya baktığını düşünmüştüm. bando yok. orkestra yok. sadece bush ve blair var. evet onlar hala var. bu bant kaydının sadece prova mankenleri değişiyor.
http://img201.imageshack.us/img201/29/bushblair.jpg

haydi gel bizimle ol

bu cumartesi bu programı izlemeye mecburum. türk televizyon tarihinde hiç yaşanmamış bir şey yaşanacakmış gibi geliyor bana. hayırlısı..

facebook ta her yaptığını duyurma merakı

sanırım facebook status sosyolojik açıdan incelenebilecek bir araştırma konusu olmaya aday namzet bir durum oldu. insanlarımız ne tematik bir varlıkmış.. ben bunu o meşhur status sayesinde öğrendim. aklıma gelen örnekleri hemen sıralayım..

is naptığını bilmioo (bu profil'de ki şahış gerçekten ne yaptığını bilmez)
is naptığını bilioo (bu profil'de ki arkadaş ne yaptığını biliyor sanır)
is kenya (nereye gittiğinin illa bilinmesi isteyen model. bu tipler küçükken izcilik yapmış olabilir)
is kolestrol çetesi lider kadro: kızılrmak mandakaymağı lokumu. çatalçam yayık tereyağı bergama tulum yumurta edremit çizik (yataklık) çamlıköy karakovan.
(ne yediğinin bilinmesini isteyen gurme modeli. aynı zamanda nereye gittiğini de çaktırmadan metin içerisinde ifade ederler ki bu tipler sofistike bir düzeyde tatmin yaşayabilsinler.)
is finally sick of antagonism, non-analythic normative thinking (ingilizce yazmadan yapamam modeli)
is (ben sevdiklerim ve tüm gezegen için barış almak istiyorum 2009 da; şayet herşey alınıp satın alınabiliyorsa..) (bu model en sevdiklerimdendir işte. tematik mesaj vermeden duramayan model)
is amaaaan be (nihilist bakış açısını benimseyen model)

ve
is

statusu boş olan modeller, ki bunun içinde ben de varım. aslında ara-sıra elim o statuse can havliyle dur yahu ben de bi şey yazayım demiyor değilim. döktüreyim dediğim oluyor ama sanırım utanıyorum o yüzden yazamıyorum. hayır utangaç bit tip değilim ama şu statuse kılım sanırım. önyargı her zaman kötüdür, değil mi..

facebook status

"şu an ne yapıyorsun" fikriyatı adı altında insanların tematik enstantanelere girdikleri bir durum.
(bkz: ) facebook ta her yaptigini duyurma meraki

yüzde 99 u müslüman ülke

kime göre neye göre. her türk asker doğar gibi...

martin lee gore

dave gahan'ı gruptan kovup kovup tekrar gruba alan adam. tabi bunda martinin hiçbir suçu yok. uçmaya meraklı olan ceremesini çeker....

wrong

martin lee gore, kendisine ait bu şarkıdaki sözlerle yine döktürmüş. müzikte çok iyi. yalnız ama demeden olmayacak çünkü iki nakarat bir serbest solo'dan fazlasını hak ediyor bu şarkı. daha da kopartacak müzikal bir altyapı olabilirdi. bunun nasıl farkına varamıyorlar anlayamıyorum. bir alışkanlık içindeler ve andy fletcher beyfendi viyk vuyk seslerini otomatiğe bağlamayıp serbest bir vezne bıraksa diyorum artık. çünkü böyle yaparak depeche mode müziğini basite indirgiyor. neyse dave gahan bizi yine gaza getirmesini biliyor! mayıs'a az kaldı..

chevrolet impala

bir gün bu araba benim olacak..
http://www.armadaleautopa...m/userimages/67impala.jpg

sen önce insan ol insan

sonrada "van minüt" denen efsanevi ibare gelir. tartışan şahıslardan birisi mızıkçı bir tip ise "banane ben oynamıyorum bi daha da davosa gelmem" deyip olay yerinden ayrılarak son bulunur....

is gorusmesinde surekli sacmalamak

iş'in tekniği mümkünse hiç saçmalamamak. bir kere saçmalayınca ne yazık ki arkası geliyor..
- gözler önemli. insanın gözü gibisi yok.
- anlıyorum.

is gorusmesinde insani ayar eden diyaloglar

- herşey iyi hoş ama sizde bir hareketlilik göremiyorum bir tutukluk var sanki üstünüzde!?
- (ortaokul da öğrendiğim, çin kökenli "yılan kuyruğunu kaldırdı" isimli bir kung-fu hareketini sana gösterecem ama o hareketlilik hastanenin acil servisinde de devam edeceği için elim-kolum bağlı işte naparsın)
- hayırdır? sustunuz?
- biraz nezle olmuşum o yüzden olsa gerek..

melinda

curved air - melinda
winamp is play. always..
http://rapidshare.com/fil...a__More_or_Less_.mp3.html

eye in the sky

geoger orwell'ın big brother (büyük kardeş) büyük gözleri olan büyük organizmayı eleştiren politik bir duruşu olan bir şarkıdır aynı zamanda. bu organizmaların gözleri göklere kadar çıktı değil mobeseler, telefonlarımıza sıradan vatandaş bile (deniz seki) bile ulaşır hale geldi.......

silence and i

bu şarkı antidepresanını arıyor. çünkü böylesi kaotik melodik bir altyapıyı barındıran şarkının tek ihtiyacı bu olsa gerek....