bugün

sevdiği entry'ler

sözlük kızlarının fotoğrafları

(img:#1482346)
:((((
Güzelini bulsaydın bari.

20 kasım 1979 kabe baskını

20 kasım 1979 tarihinde 18 yıl kraliyet muhafız alayının komutanlığını yapmış cuheyman bin uteybe komutasındaki radikal dinci 500 kişilik silahlı bir grup kabeyi ele geçirip yaklaşık 100.000 hacıyı rehin alır.

eylemin temel amacı;

-şeriate göre yargılanamayan fakat tek bir emriyle istediği kişiyi şeriate göre yargılayabilen zorba suud hükümetini devirip şeriat rejimini ıslah etmek.

-ülkenin amerika'yla olan bütün ilişkilerini kesip amerika'ya petrol ihracatını durdurmaktır.

vahhabi suudi hükümeti sünni isyancıların dinden çıktığını belirten bir fetva yayınlar. suudi silahlı güçleri bu tarz bir olaya müdahale edebilecek yeterli mesleki donanıma sahip olmadığı için suud kral fransız hükümetinden yardım ister ve gayrimüslimlerin mekke'ye girişi yasak olmasına ve kabe'de silah kullanılması kati surette men edilmesine rağmen fransız özel harekatı ve yahudi bir özel güvenlik şirketinin personeline suudi askeri üniforması giydirilerek beytullah' ta insan avı başlar.

gıfari caddesinden mescid-i haram' a kadar olan çizgide çok şiddetli çatışmalar olur. isyancılar karşılarındaki topluluğun kabeye sığınan birisine ateş etmeyeceklerine güvenerek kabeye koşuşurlar, ancak müslüman olmayan ölüm timi bu kuralı bilmemektedir.

kabe' ye saklanan hiç kimse kurtulamaz. kabe dışındaki ebu kubeys dağı' na mevzilenen isyancılar arkadaşlarının yardımına koşsalar da yetişemezler 250'si asker ve isyancı geri kalanı sivil 402 kişi ölür. isyancıların geriye kalanları kafaları kesilmek suretiyle idam edilir.

ertesi yıl bu olayı protesto etmek amacıyla iran, suriye ve ırak hükümetleri hac mevsimi arabistan vizesi vermez.

aleyna tilki

Sarisin degildir saclari boyadir. Ayrica bu kadar sohret kendisini depresyona sokacaktir ve 27 yasinda intihar edecektir.

2001 krizi

ecevit'in suçlandığı krizdir ne vahimdir ki ecevit'in bu olaylarda gram suçu yoktur. bir düşünün elimizde amerika'ya bir çok noktada karşı gelmiş bir lider var. her ne kadar o resimlerde mahcup gözükmesini alay konusu edenler varsa da. dünyada iktidarlar 3 yönden düşürülür

1. yol iç savaş (suriye)

2. ekonomik kriz

3. dışarıdan müdahale (ırak)

amerika 2 yolu kullandı. imf mahkum kaldı belirli hesaplamalar ile türkiye ki bu ecevit zamanından önce de var olan birşeydi ki ecevit abd buyruğuna girmedikçe kemeri iyice sıktılar ve dayanamadı ülke bu duruma hükümet düştü.

bir de işin diğer yanı var. ortaya bir parti çıkıyor. devlet'ten maddi bir destek alınmamış. önceki partinin birebir tekrar kurulmuş halide değil. fazilet kapanmış saadet kurulmuş peşinden erbakanın partisi duruyor yani, hala da durmakta.

ama ne hikmetse bu parti yeni kurulmuş partiyken içlerinde milyarderler falan yokken her televizyonda yer bulup geniş kitlelere erişebiliyorlar pek rahat ki denildiği gibi 2001 krizini görmüş bir ülkede 2 kişi bu kadar güçlü durabildi biri cem uzan ki türkiyenin en zenginlerindendi kanalı vardı(star tv) 2. ise ak parti . ( kaynak nereden geldi acaba ?)

amerika'nın ısrarla ırak'a girmek istediği dönemde ecevit saddam'ın tarafını tutuyordu. düştüğünün ertesi yılı amerika ırak'a girdi. ertesi yılda amerika türkiye'den siyasi müttefik olarak bahsetti. incirliği açacak kadar ileriye gidemediler milliyetçi kesim yüzünden. ama oyun iyi oynandı elinin tersiyle itilmiş izlenimi iyi verildi.

imf nin dillere destan borcu bakın bir anda bitti. bir anda, imf türkiye'yi zorlamak için bir kozdu yabancı devletlerin elinde. bu kozu pekala da koruyabilirlerdi ama bu kozdan vazgeçildi. siyasi iktidarı güçlü tutan millete her istediğini dini bir vecibeymiş gibi gösteren kukla bir lider tabiki de kukla olmayan işini zorlama ile yapan liderden daha fazla iş görecekti.

sonuç olarak : ecevit düştüyse kendi suçundan değil haram'a el uzatmayan, satın alınamayan bir lideri düşürdü ki benim gözümde bu ülkeye atatürk'ten sonra gelen en iyi 2. liderdir, yerine kendi adamını devşirdi.

bunu da öyle güzel yaptı ki yıllardır söz geçiremediği adamı şaklaban, yerine koyduğu kuklayı ise kurtarıcı olarak gösterdi.

çomar dediğiniz halk sizi darbeden kurtardı

sıçtığını temizledi desek mi ? dedirtir.

suriyelilere git ülkende savaş diyen mal

Bunu demeyen mal'lara sasirmak lazim.

Lan got lalesi canakkale savasini bilir misin?
15'likleri?
57. Alayi?
Hicaz'dan gelenleri.
Serife baci'yi?

Sen o donemin en kuvvetli deniz ve kara ordularini topraga ve suya batirmis ecdadin torunusun, eger namus, vatan topragi, ve serefin icin savasmayacaksan ne icin yasiyorsun ki bu hayatta?

'size olmeyi emrediyorum' diyen bir komutanin ardindan tekrar yukseldi bu memleket!

Sikeyim dunya anlayisinizi, serefinizi, haysiyetinizi...
Bir de tum millet adina tesbit yapilmis
'yunan adalarina kacardiniz' diye.

Turk kacmaz!
Hangi topraga basar ise ayaklari orayi kendine vatan eder!

Anasinin entarisi altina saklanacak ipnemsiler haric!

suriyelilere git ülkende savaş diyen mal

Peki aslanım, madem öyle de, kendi vatanında şehit olmak varken neden kaçıyor?

Gazi unvanını alan Antep'te, şanlı unvanını alan Urfa'da, kahraman unvanını alan Maraş'ta şartlar eşit miydi?

Atalarımız uçaklara, otomatik tüfeklere, havadan atılan çivilere, ramazan toplarını kullanarak karşı koymadı mı, o yoksa kazma kürekle, o da yoksa yerden taş alarak kendini savunmadı mı?

Taş da bulamadıysa kendini siper etmedi mi namlunun önüne?

Arap götü yalamakta level atladınız şerefsizim...

türkler unutmayacak

milyonlarca masum türkü katleden ve soykırım yapan ideolojiyi unutmayacak: (bkz: sosyalistlerin türk katliamları sıralı tam liste)

dünya'nın her yerindeki oluşumları türk düşmanlığı yapan siyasi görüşü unutmayacak: (bkz: solculuk/#23673341)

ermeni olaylarına soykırım diyip, hocalı hakkındaki ortak bildirgeyi imzalamayan ırkçıları unutmayacak: (bkz: hdp nin hocalı katliamı bildirisine imza atmaması)

sırf türk diye belediyede işinden çıkarılan türkleri unutmayacak: (bkz: erciş belediye başkanının kırgızları işten kovması)

kendi ırklarıyla dalga geçeni rehber edineni unutmayacak: (bkz: kürt kadınları pis kokar soğuk ve biçimsizdirler)

2 milyondan fazla suriyeli arap'ı ülkesine kabul edip 4500 ahıska türkünü çok görenleri unutmayacak: (bkz: 4500 ahıska türkü nü vatandaşlığa geçiremem)

atatürkçüyüm diyip, atatürk milliyetçiliğini bitireceğiz diyenleri unutmayacak: (bkz: atatürk milliyetçiliğine son vermek isteyen chp li)

kendilerini açık şekilde tehdit edenleri unutmayacak: (bkz: sırrı süreyya önder in halkı terörle tehdit etmesi)

ege üniversitesinde derslere sokulmayan, sürekli tehdit edilen ve sonunda öldürülen genç öğrenciyi unutmayacak: (bkz: fırat çakıroğlu)

kafası ezilerek öldürülen masum çocuğun katilini unutmayacak: (bkz: yasin börü)

pkk'ya karşı yapılan operasyonların sinirini ırak türkmenlerinden alanları unutmayacak: http://www.milliyet.com.t...detay/2096713/default.htm

balkanlardan ve kafkaslardan bu ülkeye gelenleri kovmaya çalışanları unutmayacak: (bkz: kafkaslardan boşnaklardan gelenler haddinizi bilin)

pkk'nın suriye kolu hakkında terörist değildir diyenleri unutmayacak: (bkz: ypg terör örgütü değildir)

türk diye bir ırk yoktur diyenleri unutmayacak: http://www.ensonhaber.com...rk-yoktur-2013-11-30.html

kendi partisi yerine teröristlerin siyasi koluna oy veren genel başkan yardımcısını unutmayacak: http://www.radikal.com.tr...oy_verdim_kavgasi-1386245

mülteci kızla oyun oynayan danimarkalı polis

inanılmaz derecede başarılı bir pr çalışması. şimdi bu avrupalılar ülkelerine 100er tane suriyeli alıyor, dünyada iyilik timsali sayılıyor. ortaya da birkaç bu tarz görüntü. oh. peygamber gibi adamlar oluveriyorlar.

senin ülkende ise 2 milyon tane var bunlardan. ama reklamını yapamıyorsun. bu çok feci bir durum. adam 100 tane suriyeli sayesinde insanlık açısından senden kat kat üst sıralara doğru tırmanıyor. sen ise hala yaşaması en tehlikeli ülkeler listelerine falan giriyorsun. reklam her şey aga. reklamımızı yapabilecek adamlar olmalı dünyada.

ulan, bizde de 100-150 suriyeli olsun hepsiyle tek başıma ebelemeç oynarım amk. büyük küçük fark etmez. akşama kadar oynamadığım saklambaç, dokuz taş kalmaz alayıyla. bana da dünyadan evlenme teklifleri gelir. ama, 2 milyon lan. hangi biriyle oynayacaksın?

bir sözlük güzeli beni donuza eklemiş

18. yüzyılda toros dağları civarında yaşamış bir halk ozanı olan y for yazaroğlu'nun şiiri.

seher vakti giriş yaptım sözlüğe
bunu görmek için gerek yok gözlüğe

oysa mesajıma hemen cevap verirdi
sanırdım ki o da bana yürürdü
çağırsam buluşmaya dahi gelirdi

y for yazaroğlu der silik yapın beni
kalbinde sevgi olan biri sandım seni
artık iflah olmaz bağrımın yanı