bugün

entry'ler (12)

atarax öldürdü

Yok ama çok üzüldüm yaf

sözlükte yazar olmanın fiyatı

Yemek ve yol sadece yetiyor.

instant ice

bu sodyum asetat denen madde'nin özelliğine bakmak lazım öncelikle. kaynadıktan sonra soğutmaya bırakılan bu maddenin soğuduktan sonra kendisinden daha sıcak bir maddeyle tepkimesi sonucu buz oluşuyor. yani ortamın sıcaklığının filan hiç bir önemi kalmıyor artık. ama şunu unutmamak lazım. soğutma işlemini yaparken donmamasına dikkat etmek gerekiyor. örnek; diyelim ki kaynama işleminden sonra 40 dereceye kadar soğuttunuz bunu. o zaman 40 dereceden büyük bir sıcaklıkla karşılaşınca ani buzlanmayı görürsünüz.

tampa

rampa ile tapa arası bi şey :D

rampa desek daha çok tutacak bi entry

ayşegül akdemir

çok alımlı çok güzel bir kadın. Allah sahibine bağışlasın ne diyelim. hangi rolde oynasa yakışıyor ekrana. en çokta sesi etkiliyor insanı bence tabii.

seni seviyorum diyene verilen saçma cevaplar

+ seni seviyorum
- hoppala buda nerden çıktı şimdi ???
+ yoksa sen ben sevmiyormusun?
- peki bu nerden çıktı?
+ ya herhalde bi yerimden uydurmuyorum.
- ya ben neye uğradığımı şaşırdım aslında ondan sordum. bunları sana ben söylemeliydim.
+ yoksa, yoksa sende mi ?!!!

bundan ne filmler yazıldı ve yazılmaya da devam eder daha.

aşık olunan kişiyi hatırlamak

bunca abartılı eleştiri yerine sadece, başlığınızı "aşık olunan kişiyi hatırlamak" diye düzeltin lütfen. denebilir ve daha sonrada konuyla ilgili yorum yapılır. evet gelelim yorum kısmına ...

onu hatırlamak bambaşka bir şeydir. tüylerinizin diken diken olduğunu hissedersiniz bir an. hele birde yolda gördüğünüz birini ona benzeterek hatırlamışsanız onu. kaynar sular başınızdan dökülmüş gibi olursunuz. aşık olmayanların sadece başlıktaki imla hatasına takılıp kalabileceği bir konudur bu.

okan bayülgen

kimsenin konuşmaya cesaret edemediği konuları gündeme getiren ve bunun sanıldığı kadarda zor veya imkansız olmadığını öğreten bir insan. şahsen bende bazen hayret ediyorum gündeme getirdiği konulardan bazıları öylesine uçuk gibi geliyor ki. ama yine de televizyon ekranlarında olması gereken biri. eksikliği çok aranır bence.

antalya

iki defa gittim antalya ya. düden gibisi yok. antalya ya gidipte düden i görmeden dönenlere yazıklar olsun diyebilirim ancak.

tarihteki unutulmaz ayarlar

ya ben bulamadım ya da gerçekten bu başlık altında bu yüzyılın tarihi ayarını yazmamışsınız.

davos ta başbakanın verdiği "one minute" ayarı nasıl göğsümüzü kabarttı ama değil mi?

sibirya kaplanı

yanlış bir bilgiyi de düzeltmek zorunda hissettim kendimi.(#2891436) entrydeki ilk cümle "dünya üzerinde yaşayan en büyük etçildir." de geçen en büyük etçil kesinlikle sibirya kaplanı değildir. çünkü en büyük sibirya kaplanı bile 500 kg,3 mt boyu geçemezken; bunun yanında 7 mt boyu ve 1,5 ton a kadar varabilen ağırlıklarıyla timsahları es geçmek haksızlık olur. tabii timsah ında en büyük etçil olduğunu savunamayız. daha büyük etçillerde olabilir mesela balina. ama sibirya kaplanına taçsız kral diyenler bile bu kadar ileri gitmemeli bence.

sibirya kaplanı

boz ayıyı, yetişkin afrika aslanını, gergedanı ve hatta genç bir fili bile tek başına öldürebileceğine inanılan ve yetişkin bir timsahı deplasmanda(su içinde) bile götürebilen (zaten bu kadar şeyi yapıyorsa hakediyordur.) olağanüstü güçlü ve hayvanlar aleminin taçsız kralı. Ama her nedense bu iddaa, her zaman iddaa olarak kalmıştır. ne yapsak acaba? bir afrika aslanını sibirya ya mı götürsek yoksa taçsız kralımızı mı afrikaya götürsek ?

sibirya kaplanı hakkında burda yazılmayan bir kaç şey daha var eklemeden geçemedim.
Ağzında 70 kiloluk yiyeceğiyle birlikte 5 metre yükseğe kadar zıplayabiliyor, boyu 3 metreyi, ağırlığıda 480 kg kadar olabiliyor bu nesli tükenmek üzere olan, yegane düşmanı insan olan kahramanımızın.ayrıca çok iyi bir yüzücüden daha iyi yüzebilirler ve çok iyi bir koşucudan daha hızlı koşarlar.usta bir tırmanıcı kadar iyi tırmanır, baykuşlar kadar gece iyi görebilirler. bunları desteksiz atmıyorum elbet. ansiklopedilerde bunun daha kaç katı bilgi var onun hakkında. sadece neden burda da olmasın diye düşündüm.