bugün

entry'ler (185)

invisible shield

tamamen kapital ve popüler reklam ağının niteliksiz bir tuzağı.. diğer şeffaf koruyuculardan farkı yoktur. o fiyata herhangi bir şeffaf korumadan en az 10 tane alıp dilediğinizce değişim yaparak kullanmak daha mantıklıdır.

not: ömür boyu garanti de göz boyama vaadinden başka birşey değildir. bizatihi tatbik etmiş olduğum bir buçuk ay sonra başka bir marka koruyucuyla yenilemişlerdir.

alain de botton

son kitabını (bkz: Ateistler için Din) tanıtırken etmiş olduğu söz tek cümlelik bir özet gibidir: "Laik toplumun yetersiz/eksik olduğuna inanıyorum, çok fazla boşluk var ve siz hiç inanmıyor olsanız da, inanmaya niyetiniz olmasa da, dini tamamıyla sıkıcı, aptalca bulsanız da dinin bu boşluklar için etkileyici cevapları var."

ekşi sözlük çaylak onay sırası

Eksisozluk gecesinde, Hilton'un bahçesinde, o soğukta 3 saat ayakta kuzu gibi bekleyen binlerce eksici entel pijlerin egitildigi sıra olsa gerek.

lacoste

boğazlı atletteki timsahçığı yüzünden -7 sene önce olmasına rağmen- 150 milyon lira gibi bir fiyat görüp kendisiyle tanışmıştım. kapitalizm.! sen işini bilirsin hep..

can ataklı

basra körfezine, ''hazar değil mi o?'' diyerek derin bilgi birikimiyle şaşırtmamıştır.

cahil insan

hallerine baktığınızda acınan ama biraz düşündüğünüzde asıl acınası insanın siz olduğunu hemen hissettiren insan.. ikiniz de insansınız ama inan o daha mutludur.

sözlük yazarlarının garip huyları

dudağımın üst kısmını(bıyık bölgesini) yukarı kaldırarak koklarım. bunu yapan birkaç kişiyi gözlemlememden mütevellit paylaştım. bıyık bölgesini koklayanlar adına cesurca bir girişim.. kabul edin.

htc

türkiye pazarına özgü müdür bilemedim: android marketi olsun aplikasyon indirme problemi olsun ne kadar gelecek vaad eder gibi görünse de iphone'la asla yarışamayacak marka.. sayesinde android, ios karşılaştırmasını rahat bir biçimde gözlemleyebilirsiniz..

pelin batu

abidik beresi ve at üstündeki ahvaliyle kanımı dondurmuş devşirme ihracı..

cedar point

sandusky gibi her yere uzak ve dünyanın en ıssız yerlerinden biri daha yoktur ki sırf luna parkı sayesinde bu kadar turist çekebilsin.. dünyanın her yerinden gelmiş insanları görebileceğiniz gibi -ki bir hayli türk de görülür- tipik amerikan halkının salaklığını tahlil etmeniz için de bir fırsattır.

millenium force gibi bir eğlence ve korku aracını yalnızca burada bulabilirsiniz.

ahmet hakan coşkun

insanlar eleştirdikçe kalemi ve yeteneği daha da artan; yakında klasikleşmiş "Sokrates'in Savunması" ya da "Maliyeci Cavit Bey'in Savunması" gibi şahaserlerin arasına girecek bir eser vermesi muhtemeldir. Savunma klasikleri arasına girecek "post-modern bir savunma" kitabının okuyucuyla buluşması an meselesidir.

taha akyol

zeki ve donanımlı bir yazar. hukuk fakültesini henüz bitirmiş gibi salt bilgiye sahip olduğu gibi akademik değer taşıyabilecek kalibrede kitapları bulunmaktadır. kriz dönemlerindeki yorumlarına dikkat ediniz: orta yolcu, soğuk kanlı ve çözüm üreten fikirler beyan ettiğini göreceksiniz.

nebil ilseven

Yiğit bulut'un bu yazısından sonra ne menem bir şahsiyet olduğu ortaya çıkan .... (böylelerine laf edilmez; o yüzden .... koyuyorum. adamın bizi ta sözlükten bulup dava açması ve bu fakirin donuna kadar almasını bilenlerden olması muhtemeldir: malum halk kaz olduğu için)
--spoiler--
ilseven'e önemli sorular!
2004 sonrasından birkaç hatırlatma:

1- 2004 yılında Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri tarafından hazırlanan raporda, Doğan Grubu nun 2000-2001 yıllarında batık bankalarda bulunan 100 milyon dolarlık kredisinin, takibe alınmak yerine, faizleri düşürülerek yeniden yapılandırıldığı vurgulandı. Rapora göre 100 milyon dolardan fazla kredi borcu, farklı tarihlerde 2008 yılına kadar libor artı 2.5 faiz üzerinden ötelendi.

2- Doğan Grubu'nun 100 milyon dolarlık borçlarının yeniden yapılandırılarak ötelenmesi ve Demir-Halk Bank'ın Doğan-Cıngıllıoğlu Grubu na satılması döneminde, Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanlığı Vural Akışık, TMSF Başkanlığı ve BDDK Başkan Yardımcılığı görevi de Nebil ilseven tarafından yürütülüyordu...

Bu hatırlatmalar sonrası Nebil ilseven'e bir dost tavsiyesi: Bu sorular siyasette çok karşısına çıkacak, hazır olmasında fayda var!
--spoiler--

dr fuchs un türkçe rap e katkısı

suç ve ceza gibi fuchs ve ceza.

(bkz: yerseniz)

kurtlar vadisi pusu

hükümet belliki kulları çekmiş. aile dizisine dönüşmüştür.

sıla gençoğlu

akıl alan çekiciliğinin yanında harika bir sesi vardır. ilk albümünde birçok güzel şarkıya imza atmışken ikinci albümünde arabesk bir çizgiye doğru meyil hissettirmiş (bkz: vur kadehi ustam) ve sanki dimağımızdaki orijinal tadı bu albümle yakalayamamıştır.

theodor herzl

siyonizmin babasıdır. öyle ki israil'in bağımsızlık bildirgesini -israil'in ilk devlet başkanı- david ben-gurion onun resminin altında ilan etmiştir.
(bkz: (img #694187))

gdp

görsel

dimli

(bkz: zazaca)

avigdor lieberman

hastalıklı hayat felsefelerinde olan mesih-deccal kavramlarından; deccal'in atası olmaya pek müsait terörist lider. isral'in birçok katil devlet başkanı ve bakanının devamı olarak gelen tetikçi bakan.