bugün

entry'ler (136)

gözyaşı

insan ağlamayı sevmez; ama gözyaşı olgunlaşmanın temel taşlarından bir tanesidir. Hıçkıra hıçkıra ağlayıp gözyaşı dökmek hangimizi kimi zaman rahatlatmadı ki!

aşk

hastalık

tanrı aslında sever hepimizi

Şu an dinleyip gözyaşlarına kapıldığım şarkı, evet tanrı sever hepimizi peki? Biz onu sevebiliyor muyuz, onun her an affedeceği gibi?** Hep darda mı kalmak gerekir dua ederken...

kaçmak

içimdeki his, şu an kaçmak istiyorum, bu dünyadan bu şehirden her yerden...

sevgili

Seni hayatının sonuna kadar sevecek insan

Not: Yok öyle bir dünya ya...

arkadaşlık

Artık arkadaşlık teriminin anlamını unuttum; ama bir zamanlar en saflarını yaşayıp hep arka çıkacağımıza söz vermedik mi? Bu yüzden değerlidir arkadaşlık kavramı...

yazamamak

SANIRIM HAYAT PES ETTiRMEYE ÇALIŞIYOR, YAZAMIYORUM ÇÜNKÜ ANLAYAMIYORUM AYIRT EDEMEZ HALE GELMEM NEDEN SORAMIYORUM BiLE, iKi CÜMLEYi BiR ARAYA GETiREBiLiYORUM; AMA BiR KAÇ PARAGRAFI TOPLAYAMIYORUM.

aykırı

Aykırı olmanın da yollar, kimi mütevazi bir aykırılıkta kendine saklanırmış, bir başkası da bağıra bağıra ben buyum dermiş Ne farklı demi?

umursanmamak

Yemişim lafının ardından gelen umursamamak kelimesine maruz kalan kişi?*** Sanırım umursanmamaya maruz kaldığında paranoyak oluyorsun.

oruç aruoba

Herşeyi yazarım da
zamanı yazamam -
o yazar çünkü
beni.

halil cibran

Bu adamın düşünce tarzını çok beğeniyorum ve her bir şiirinde ya da yazısında aydınlanıp kendimin bir kere daha farkına varıyorum. Yüreğimi saran sözlerin sahibi bu adamdan öte yol tanımıyorum ve bunu da "Çünkü bir kişinin sahip olduğu ilham,
kanatlarını başka birine ödünç veremez." burada çok hoş bir şekilde görüyoruz. Çünkü "'Haritayi Saklayabilecegin En Guvenilir Yerin Yuregindir.' demiş ve her şeye noktayı koymuş.

bilim yok spor yok sanat yok ne var

Bence o hiç yaşamıyor. Yani düşünmüyor ya da belki de hiçbir şeyi hissedemiyor. Dedim ya böyle yaşayan biri ölü...

hayat

Sevmekten vazgeçemiyorum hayatı, ne kadar kimi zaman oflayıp puflasakta bizi bir şekilde anlamlı kılmasını biliyor bu kısır döngü...

ingiliz dili ve edebiyatı

Keyif alacağımı düşündüğüm bir bölüm.

yay burcu kadını

Yay burcu hayatın her yönünü irdeler ve bu sırada da nasılsa hayattan keyif alamadığı anlarda üretemez. Sakın ha yay burcunun durulduğu anlara denk gelmeyin ve yalan söylemeyin. Her yalanı rahatlıkla anlar ve anlamamazlığa yatmada ustadır.

eğitim bilimleri

eğitim bilimleri fakültesinde okumak ve bölümünün tamamen bir psikoloji öğrenmeye dayanması durumudur

yaşlandıkça güzelleşen kadınlar

Sanırım bu konuda avantajlıyım, açık sözlü olmayı sevdiğimi söylemiş miydim? Bunun tek sebebi biricik annem...=)

aşkı için ailesini karşısına alan insan

Yok öyle bir dünya, her şeyde aşka sırtımı dayayabilseydim, tabiki de ailemden vazgeçerdim; ama bir günde beni kapıya koymayacağı ne malum? Bu yüzden mantıklı düşünmekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Aile iyidir ve canındandır.

erkek arkadaş

Hayatımı her şeyi emanet edebileceğim insanlar tanıdım; emin değilim belki aşırı sahiplenmeden kimi zaman kıskandılar; ama ne olursa olsun yanınızda kardeşim diyebileceğiniz erkek arkadaşlarınız varsa sırtınız yere gelmez. Ne yaşarsanız yaşayın, o size sizde ona bir kere güvendiyseniz hiçbir şey sizi ayıramaz.

yastığımın kolları

Sarılabilecek bir yastık ya da yatak olsa ne güzel olurdu diyorsunuz değil mi? Konuşamadıktan sonra ne faydası var? Sorarım size...