bugün

entry'ler (439)

samsun kızları

Özellikle sahil boyunca, Atakum'da çok güzellerine denk gelebilirsiniz. Evet.

samsun tramvay hattı

35 km uzunluğundadır. OMÜ yurtlar, 19 Mayıs stadyumu arasında hizmet verir. Karadeniz Bölgesi'ndeki tek şehir içi raylı sistemdir. Evet.

1 mayıs 2024 borussia dortmund psg maçı

Kaçan goller, direkten dönen pozisyonlar. Harika Dortmund tribünleri. işte şampiyonlar ligi. Kazanan Almanlar, 1-0.

1 mayıs 2024 borussia dortmund psg maçı

Karşılıklı gollerin olacağı müsabaka bekliyorum. Evet.

yazarların fakirlik anıları

Cebimde 8 TL para var, bir de babamın kredi kartı. 7 TL'ye kontör yükledim. Ödeme için Kartı verdim pos cihazı arıza yaptı, bir türlü olmuyor. Birkaç saat gezeyim, o zamana kadar düzelir dedim kabul etmediler, çünkü kontör yüklenmişti. Baktım düzelecek gibi değil, cebimde ki parayı verdim. Bana kaldı 1 TL. Dolmuş ise 1 lira 50 kuruş. Evime ulaşmam için dolmuşa binmem gerek, yürüyerek gitsem 4-5 saat sürer. Yazın sıcak nemli hava. Bir alışveriş merkezine gittim. Amacım alışveriş merkezinin servisiyle evime dönmek idi. Avm'nin marketinden 50 kuruşa gazete, 25 kuruşa da su aldım. Elim boş servise de binmek istemedim. Yaşadığım semtte kendimi attırdım.

30 nisan 2024 bayern münih real madrid maçı

Goller, kaçan pozisyonlar, tempolu oyun ve coşkulu tribünler. Tam anlamıyla şampiyonlar ligi gecesi oldu. Bu lezzetli karşılaşma 2-2 bitti. Evet.

markus gisdol

Samsunspor'un alman teknik direktörü. Karizmatik, prezentabl ve bir o kadar sempatik.

samsun gazi müzesi

8 Kasım 1998 tarihinden itibaren Samsun Gazi Müzesi olarak hizmet vermeye başlayan bu bina, 1902 yılında Jean ionnis Mantika tarafından bir otel olarak inşa edilmiştir. ismi Mıntıka Palas'tır. iki katlı olan yapının dış duvarları yığma tuğla, iç bölmeleri bağdadî olarak yapılmıştır. Mustafa Kemal Paşa Samsun'a çıktığında bu otelde kalmıştır.

Üst katı müzeye dönüştürülen binanın alt katı 1985-1995 yılları arasında Oda Tiyatrosu olarak hizmet vermiştir. 1997 yılına kadar Samsun Belediyesi sorumluluğunda kalan bina bu tarihten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilerek gerekli düzenlemeler ve onarımlar yapıldıktan sonra Samsun Gazi Müzesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

samsun gençlik festivali

Program belli oldu. Evet.

06 Haziran
Manga
Dedublüman
Mavi Gri
M Lisa
Vals

07 Haziran
Seksendört
Madrigal
Yedinci Ev
Emre Fel
inanç Başarır

08 Haziran
Athena
Adamlar
Umut Kuzey
Kendimden Hallice
Kontroll

09 Haziran
Emre Aydın
Sena Şener
Yaşlı Amca
Marsis
Munchies

4 mayıs 2024 samsunspor trabzonspor maçı

Samsunspor ile Trabzonspor, Süper Lig’in 35. haftasında Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda 4 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00’da karşı karşıya gelecek. Karadeniz derbisindeki 69. randevu. Evet.

30 nisan 2024 bayern münih real madrid maçı

Kendi Liginde şampiyonluğu Bayern Leverkusen'e kaptıran Bayern Münih, şampiyonlar ligini kazanmak istiyor ve fakat bunu başarması için dünyanın en iyi takımını elemesi gerekiyor. Favori tabii ki de Madrid lakin Alman devi de oldukça sihirli ayaklara sahip. Tabii.

tolstoy

Rus yazar ve asker. Evet.

yazarların gitmek istediği şehirler

Eskişehir, Gaziantep, Mardin, Diyarbakır, Adana, Mersin, Yozgat.

vezirköprü

Samsun'a bağlı, il merkezine en uzak ilçedir. şahinkaya kanyonu bu ilçededir. Evet.

17 nisan 2024 manchester city real madrid maçı

Bütün istatiksel verilerde City'nin önde olduğu ancak oyun sonunda Madridlilerin kutlama yaptığı karşılaşma. Evet.

küçükpazar

Samsun'da 5 tane şubeleri var. Sahibi Malatyalı. Plastik mutfak, banyo ürünleri, oyuncak, hediyelik eşya, hırdavat, kozmetik, kırtasiye, züccaciye vs. Üzerine mağaza. Evet.

bafra

Kozmopolit yapıya sahip ilçedir. Savaşlar, doğal afetler ve ekonomik sebeplerden dolayı binlerce insan bafra'ya göç etmiş durumdadır. Verimli ovalarıyla Karadeniz bölgesine aş olmuş iş olmuş yerleşim yeridir. Bafra'nın yerlileri de çoktur ancak mozaik yapısı da vardır. Samsun il merkezine yani atakum'a 30 dakika uzaklıktadır. Evet.

bayrampaşa

1,5 sene sadrazamlık yapmış, Osmanlı devlet adamı. Evet. Samsun Ladiklli olan Bayrampaşa, Mısır valiliği de yapmıştır. istanbul'un Bayrampaşa ilçesi onun adını taşımaktadır. Pek tabii.

atakum

Üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğunun yaşadığı Samsun'un merkez ilçesi. Son beş yılda nüfusu 30 bin artmış durumda. Ve her geçen yıl artmaya da devam etmektedir. Sahil boyunca 40'a yakın bar, meyhane, alkollü balık restoranları var. Çevre il ve ilçelerden de, yeme,içme, gezmek için çok kişi gelmektedir. evet.

Şu an türk iş denilen yerleşkeye, tam tramvay durağının karşısına belediye tarafından devasa bir kütüphane yapılmakta, tabii.

çağlar çorumlu

Merzifon lisesinden mezun, evet.