bugün

entry'ler (12)

kaan sezyum

Athena'nın Arsız Gönül klibinde arz-ı endam eden ünlülerimizden.

fotokritik

kullanıcılarının fotografları icin ısrarla ''hayata tutunmak'' ismini tercih ettigi site. Yok efendim tırtıl ağaca sarılmış hayata tutunmak, vay efendim bir bebek yetişkin birinin parmağını tutmuş hayata tutunmak. yerde bi kuru yaprak, karda çiçek, normal bi şekilde uçan karga, bön bön bakan bi adam, ot, bok, ne varsa adı hayata tutunmak. ne yaratıcıymışsınız ya breh breh! hayattan tiksindim. yeter. başka isim bulun.

şarabi

Artık ayakkabı mağazası olmuş, tarih olmuş.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

doğrusu: sevil de, sevme. ağlama, ağlat yoksa zehrolur bu tatlı hayat
Anlaşılan: sevilme sevme. ağlama, ağla.

uludağ sözlük

Anket içinde kalmış, troll manyağı olmuş sözlüktür.*

uludağ sözlük

sağa çekiyor. topla topla, sol yap.

sıra dayağında unutulan öğrenci olmak

(bkz: lucky bastard)

özgür sarı

gecegece'nin klavyecisi.
Goksel ile de çalar. corpse bride daki victor van dort'a fena halde benzeyen, çok şahane düzenlemeler yapan, okullu, yetenekli, yakışıklı, komik, hiperaktifin önde gideni * * * * neşeli ve pırıl pırıl * * bir kişidir

sikimsonik

Nil Karaibrahimgil'in yaptığı müzik türü bu kategoriye girer.

ayça şen başkan pusu

sabahın en igrenç saatlerini çekilebilir kılan, aylardır Virgin Radyo'da bizi dandik mi dandik şarkılara maruz bırakmasını da tekrar Radyo Eksen'e doneceğini açıklayarak affettiren program.
hayat sevince güzel adlı eski şarkının ayça'nın sesinden yeni ve şahane versiyonu da mutlaka dinlenmeli. sozleri yazmazsak tam olmaz:

sabah uyuyunca güzel
hergün sanki haftasonu
hele bir de çalışmadan
bulunursa paranın yolu

sen bunları hic düşünme
biz fantezi kuruyoruz
tıpış tıpış git işine
patronuna sayın abim de

herguner bilgen ozeke

Bünyesinde 100 den fazla avukat bulunduran, Turkiye'nin en büyük hukuk firmalarından biri. Akaretlerin gobeğinde, şıkır şıkır bir caddede yer kapmış, kapısından girilip etrafa ve çalışanlara şöyle bir bakılınca ally mcbeal dizisinin setinden pek bir farkı olmayan, genç, cici, az biraz da yuppie avukatlarıyla renkli ve eglenceli gorunen ve bu ilk bakışta çalıştıkları projelerin ağırlığı, bazen sabahlamalara varan iş temposu tahmin edilemeyen kurum.

şarabi

ferhan şensoy'un da müdavimi oldugu şarapevi ve restoran. girişte hemen solda bulunan kendi masasının üzerindeki duvarda ferhan bey'in yazdığı bu harika şiir bulunmakta.

beyoğlu'nda gezerim
gözlerimi süzmeden
şarapları içerim
hiç doktora sormadan

beyoğlu'nda şarabi
hoşgeldin feran'ağbi
yüreğim pek harabi
boş ver be feran'ağbi
şarap verin hanıma
orda hanım yok ağbi
hassiktir be sezai

beyoğlu'nda gezerim