bugün

entry'ler (23)

güneri civaoğlu

git gide jack nicholson' a benzeyen ki artık evrimini tamamlamıştır (joker oynayabilir belgesini almıştır.) lordlar kamarasından şeffaf odaya geçmiş güneri burjuvazioğlu adını almıştır...

mümtaz sevinç

hiç sevmediğim herkesin televizyonlardan iyi bildiği ve fakat gerçekte kendisini tanımadığı için üzerine methiyeler düzdüğü gereksiz insan mümtaz şahıs.Allah gerçekten rahmet eylesin!

depeche mode

elektronik müziğin gelmiş geçmiş en baba grubu.. dünden bu güne hiç bitmeyen enerji, estetik, performans. daha da bir şey demiyorum.

horlayan oda arkadaşı

yalnız o da arkadaşı olarak kısıtlamayıp horlayan bütün insanların ya da her neyseler, acilen devlet kontrolünde toplama kamplarına alınıp topluca katledilmesi gerekir yoksa ben yapacağım, ne faşist mi? evet var mı ulan her gün üç' e kadar sinir krizleri mi geçireyim yani reflü oldum lan sinirden. bitiriyorum: horlayan herkesin solunum yollarını sikeyim.

oguz han

deyince:

Ey yirmi dört boy Türk, en büyük atan
Tek tanrı'nın kulu Oğuz Han benim.

Unutmuş olsan da geçmişi bugün
Damarlarındaki soylu kan benim.

Senin el, tutkusu almış usunu ...
Düşün ve unutma tende can benim.

Batı'dan gün doğmaz, yum gözlerini
Alnında parlayan yüce şan benim.

Senden bana kadar soy zincirinin
ilk altın halkası, ilk atan benim.

Şaşkına dönmezdin bilseydin beni
Devletin temeli ilk sultan benim.

Çiğnersen ölürsün, ata hakkını
Bu coşan, bu yanan, bu tüten benim.

Gök, yer, deniz, hava, tuz, ekmek, bayrak,
Bu millet, bu ordu, bu vatan... benim.[

bu oğuz han ın sitemi adlı şiir gelir aklıma, tüylerim tiken tiken olur.

mustafa topaloğlu

derin baba lakabı konulması gereken insan, ya da gerçekten uzaylı.

şakirt

göte giren şemsiyenin zevk çığlığıdır. son yıllarda milletçe bu çığlığı atıyoruz. bu entryi girdiğim için şu an titriyorum, şu an o kadar da geç değil silebilirim, kimse görmez, ama ne diyeyim Allah' ın bildiğini kuldan saklamak olmaz. Haydi şakirt! ohh!

kasada poşeti esirgeyen kasiyer

bu konuda çok hassas olduğum için ikinci entrymi giriyorum! tasvip etmesem de en iyi poşetler A 101 poşetidir duyurulur. ama onlarda aynı işgüzarlığı sürdürüyor. evet ben bir poşet fetişiyim sanırım.

kasada poşeti esirgeyen kasiyer

en uyuz olduğum işgüzar kasiyer tipi. marka vermenin sakıncası yok sanırım, 'kipa bim dia' zaten marketten çıkmadan yırtılıyor neyin tutumunu yapıyorsun arkadaş, ayrıca sana ne oluyor prim mi alıyorsun a eşşek!, sana giren çıkan ne deyip, sevgilimle her alışverişe gittiğimde inadına fazla alıp evde çöp poşeti olarak kullanıyorum. pişman değilim, kendim planladım, uyguladım.

franz kafka

''Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu." cümlesiyle başlayan ve daha ilk satırda okuyucuyu kitabın içine çeken ve böceğe dönüştüren muhteşem Kafka eserinin 'dönüşüm' kahramanıdır. sevgiyle anıyoruz.

caligula

Albert Camus' nun tiyatro eseridir.. çeşitli uyarlamaları vardır. Çok severim şiddetle tavsiye ederim. Caligula efendide pek sapık pek gaddar pek hastalıklı bir imparator dostumuzdur ama oldukça da zekidir. Roma imparatorluğunun 4. imparatoru olması itibariyle bu kudretini istediği gibi kullanmasıyla bilinir, bilirim yapar.

yeşil parkayla gezip sarıklıyı eleştiren zihniyet

sarıklıdan farkı yoktur.

türkiye ye gelmiş dünyaca ünlü teknik direktörler

not :futbol anlamadığım bir konu. dünyaca ünü direkörlüğünden değil ama tekniğinden gelen hagi.

otobüs yolculuğunu zehir eden şeyler

sakız çiğneyen orospu anası ve ağlayan çocuğu.

ajdar ıssız bir adaya düşerse yanına alacağı 3 şey

1 şah 2 dam 3 ar.. mümkünse en ıssız adaya doğru

spermler arasındaki diyaloglar

- acele etmeyin arkadaşlar kaderin önüne geçilmez!
- doğru diyorsun ne yazıldıysa o

denizanası

* ay koluma değdi
- bi' şey olmaz
* kaşınıyor ama
- bi' şey olmaz
* zehirlileri varmış bunların
- bi' şey olmaz
* kızardı ama
- öl a.k ben çıkıyorum. üşüdüm.

savage garden

break me shake me adlı şarkısını çok sevdiğim 90' s grup, ve çaldığında break mi? shake mi? diye sormaktan kendimi alamadığım şarkı.

necati ateş

birinin saçları konusunda kesinlikle uyarması gerektiği Galatasaraylı futbolcu.

the good son

9654214214 kez izlediğim, repliklerini ezbere bildiğim ama bunları neden yaptığımı bilmediğim 1993 yapımı macaulay culkin in enfes filmi.