bugün

entry'ler (15)

osmanlıca bilmek size ne kaybettirir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son zamanlarda tartışılan Osmanlıca konusunda, "Dünyada hangi millet vardır ki, medeniyetinin üzerine inşa edildiği yazıyı okuyamaz? Var mı böyle bir millet? Dünyada hangi millet vardır ki dedesinin mezar taşını okuyamaz? Dünyada hangi millet vardır ki, iftihar ettiği şairleri, yazarları, münevverleri, alimleri ilk kaynağından öğrenemez?"...

Diyen şahsa; "Orhun Abideleri'ni okumak istiyorum efendi! Göktürkçe'yi öğrenmek istiyorum. Orhun alfabesini kullanmak istiyorum. Uygur alfabesini kullanmak istiyorum. Ben TÜRK'üm. Göktürkler de benim dedelerim. Hatta öz Türk olan ve has dedelerim onlar. Benim asıl medeniyetim taaa Hunlar'a, Göktürkler'e, Oğuzlar'a dayanıyor. Araplaştırmak için Osmanlıca'yı yutturma bize. Asıl niyetiniz Atatürk'ün bu millete geri verdiği en şerefli paye olan Türk kimliğimizden koparmak. Maksadın üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek ama artık yemiyoruz..." Demeyi çok isterdim.

hüseyin nihal atsız

büyük türk düşünürü. özellikle ruhadam kitabı muazzamdır.. tanrı kut versin..

hangi hayvana dönüşmek isterdiniz

insan olmayı çok becermiş gibi.. hayvan olmak eksik kaldı.

bana bir kere olsun atom parçaladın mı diyen kız

atomu parçalayana da "hadron çarpıştırıcısı ne oldu? ayrıca karşı maddeye çok karşıyım" diyen kızın hemcinsidir. (bkz: aynı b kun laciverdi) cern'de fantezi peşindedir. (bkz: yok devenin örekesidir) ortadan yarasın gelir. yarmaktan başka ne yapsan yaranamazsın.

en yakındaki kitabın yazarı

Gazi Mustafa Kemal; NUTUK

kürtlerin ülkenin gerçek sahipleri olduğu gerçeği

bunu iddia eden aptalların, yıllardır bozduğumuz ezberidir..

mezopotamya'da daha eski olduklarını iddia etmeleri, kendi fikirleri değil, öğretilen sahte bilgidir.

tarihe bakarsak sadece mezopotamya'da sıkışıp kalan kabileler olduklarını görmekle kalmaz, güneydoğu haricinde yaşam alanları olmadığını da görürüz.

kaldı ki; bir yerin gerçek sahibi olmak, o yerde eski olmak demekse, kürtlerden önce büyük iskender mezopotamya'nın sahibiydi. ki kendisi makedonya'lıdır. makedon'lara haklarını teslim edip, defolup gitmelilerdir.

hatta daha da geriye milattan önce 4000-2000 yıllarına gidersek, sümerler o bölgenin gerçek sahipleridirler..

yani bu aptalların düşünme yetisi olmadığı için ezberlediklerinden fazlasına akılları ermez ki, neden o coğrafyada kürtleri milat kabul edelim?

biz daha eskiyiz diyenlere cevaben; sizden eskiler de vardır ve siz orada devlet kuramadan bedevi gibi yaşamış kabileler olarak ancak sığıntı ya da kiracı konumundasınızdır.

bir toprak üzerinde devlet kuramayan ve millet olamayan topluluklar hak iddia edemezler..

yine de ısrarcıysanız, istanbul'dan izmir'den bursa'dan defolup gitmeniz gerekmektedir..

vatan haini olmayan kürt kardeşlerimizle eşit şartlara sahip bir şekilde, huzur içinde yaşamaya devam ederiz..

memelerim olmasa yine de beni sever misin

Karacoğlan'dan; geline bak, deli gönül geline
Koynunda açılmış, gül memelerin..

diye devam eden şiirini akla getirmemeli..

Yahut: Seni bir kere öpsem ikinin hatırı kalıyordu,
iki kere öpeyim desem üçün boynu bükük.
Yüzünün bitip vücudunun başladığı yerde,
Memelerin vardı, memelerin kahramandı sonra..
Sonrası iyilik güzellik...

diyen Cemal SÜREYA'ya çok özenmemelidir.
Gerçekten seviyorsan, memenin ne önemi var diyebilmelidir.

Velev ki önemli diyelim.. Yine de yalan söyleyebilmelidir.. O durumdaki bir kadını daha fazla üzmemelidir.

En delikanlı modeli dürüst olanıdır.
Özdemir ASAF'ın Lavinia şiirinden bir pasaj okumalıdır:
Yalanlar istiyorsan, yalanlar söyleyeyim. incinirsin..

sözlük yazarlarının eğitim durumları

Yuksek insaat Muhendisi. is Guvenligi Uzmani. Bilirkisi.

27 yaşında evlenen türk kızı

Lisans mezunu hatta yuksek lisans mezunu olamayanlarin bol keseden salladigi basliktir. Okumus kizlar icin gayet ideal bir yastir.

hayatında hiç anal yapmamış kız

ondan da geri kalsın'dır. olmasa da olur'dur. gram benim de ilgimi çeker. ama ön gram ilgimi çeker. on gram değil, on gram azdır. ön gram diyorum.. hani dünya kadar mal muhabbetinde geçen ön.. fındık versiyonuna muhalif gram varyasyonu da vardır. gram işte.. ön gram. 100 gram diyen var 250 gram diyen var. tartmadım ama.. ön candır..

30 yaşında 3 erkek çocuk babası olmak

Allah bağışlasın'dır. Hala evlenememiş olan vardır. Yani ulu orta yazılmamalıdır. Olan vardır, olmayan vardır..

12 kasım 2014 türkiye brezilya maçı

30 tl'ye bilet vardır. Brezilya'lı topçuları görelim diye bilet alan vardır. Umutsuz Türk futbolseverinin son durumudur. Rezalete bak..

vize kafası

sisteme göre değişir. 2 vize 1 final ise fikstir.. "hele bi batak atakkk".. 4 quiz 1 vize 1 final ise "hele bi batak atakkk". Çan eğrisi varsa "hele bi batak atakkk". Büte kalabiliyorsan "hele bi batak atakkk". Yaz okulu varsa "hele bi batak atakkk". O batak o gece atılacak aga.. illa oynayacaksın o batağı. Sonuç: tam 7 yıl üniversite hayatı.. Bir mühendislik, yarım hukuk.. Hukuk da tamamlanacak da "hele bi batak atakkk"

bergüzar korel in giydiği battaniye

dünyaca ünlü abazanlarımızın gözleri, kadını çıplak gördüğü için ne giydiğinin önemi yoktur. o gözler ki; röntgen, ultrason, tomografi, mr, renkli doppler, mamografi ve hatta x-ray cihazı gibi çarşaflıyı bile soyma yetisine sahip dünyanın en gelişmiş cihazına taş çıkartır.. ve kadının giysisine verdikleri ortak tepki: "üstünde elbise mi varmış?" orada kadın mı var diyenine şahidim.. (hızını alamayıp içinden geçebilen abazan modeli)

sözlük yazarlarının itirafları

buralar yıllardır var olmasına rağmen ne menem şeydir diye kafa yormadığım ve komik bulmakla birlikte, uzay cismi gibi garipsediğim sözlüğe ilk mesajımı yazıyorum. ve evet yazdım..