bugün

entry'ler (14)

eticaret com

1920'lerde alınmış bir domain olsa gerek. Başka türlü boş kalmaz. Bir de beleşe site veriyorlarmış. Vira bismillah deyip girmek var. http://www.eticaret.com

kaan erge

Paribu'ya işler yapan fakat bu işlerin fikirlerini başkalarından alan 'reklamcı'. Daha çok Çanakkale'de ihale kovalıyor aslında.

işık menkul

Pop art ve çizgi roman öğeleriyle reklam yapmalarıyla gündemime gelen Aracı Kurum. Yatırım tavsiyesi değildir ama yatırım yapsam bu eğlenceli (ama belli ki bilgili) adamlarla yapmayı tercih ederim.

gkfx prime

Ben görüşmeye gittiğimde -ki Maslak'ın tam merkezindeler- kaçıncı kat diye sordum girişteki güvenliğe, komple bina dediler. Varan 1 bu oldu.

Zaten gelmeden bakmıştım 'Arsenal' futbol takımının da gecen sene sponsoru olmuş adamlar. Lamela'nın Arsenalimize attığı Rabona golü sırasında, Emirates'teki saha kenarı reklamı adamların reklamıymış...Varan 2.

Linkedin çalışanları inceleyince de acayip yerlerden transferler yaptıklarını fark ettim. Bütün finans çevrelerini toplamışlar desem yeridir. Varan 3.

Neyse görüşmede de tüm bu özelliklerine göre baya sıcak kanlı bir ekip buldum karşımda.
Olursa güzel olur. Yol parası da var mı diye sordum çıkarken, ruhum fakir işte.

Ciddi ciddi yanıt da verdiler: Varmış.

passat

Zengini fakir fakiri zengin gösteren araba.

akbank

Üşenmesem yarın değiştiririm de üşeniyorum vallahi.

havuz

Denizden her zaman iyidir. Çünkü ayağın kuma batmaz.

tüplü televizyon

Euro 2020'yi yazlık bahçesinde tüplü tv'de izledim 90'lar gibiydi. Renkler gerçekten renk gibi.

moda

Cihangir'den Moda'ya kayıldı tamam. Peki sırada neresi var. Ben Bostancı olarak açıyorum bahsi.

jack russel

Bu köpekleri seven bir daha köpek sevemez bence. Kalanı hep yastık gibi gelir. Öyle bir deliliktir Jack'cilik...

skoda scala

2021 modeliyle son 2 aydır gönlümü çaldı. Dışarıdan rahatsız etmeyecek kadar normal içinde ise bir lüks araba yatar.

aliağa

Türkiye'nin en zengin ikinci ilçesi (1.si izmit). Deniz kenarı ama Gemlik gibi. Tam deniz kenarı değil gibi.

fenerbahçe

Bir spor kulübü değildir. 1907'de ülke yararına kurulmuş bir dernektir. Büyüktür.

ekonomi

insanın gezegen üzerinde eşitsizlik içinde yaşamasını sağlayan temel bilim.