bugün

entry'ler (61)

ayı denizi yaran allah mısır da bi mucize yapsın

Semud kavmi bu kadar güzel davete karşı şöyle dedi: “Sen gerçekten büyülenmiş birisin! Sen de bizim gibi sadece bir insansın. Eğer dediğin gibi bir peygambersen, hadi bize bir mucize getir!”(Şuara 26/53-54)

Semud kavmine açıkça görülen bir mucize olarak dişi deveyi verdik, ama onlar bunu inkar ederek nefislerine yazık ettiler. Oysa biz mucizeleri sadece korkutup uyarmak için göndeririz.’ (isra 17/9

Hz. Salih’in uyarılarını hiçe sayarak deveyi öldürmeyi düşündüler. Onlar arkadaşlarını çağırdılar. En bahtsızları (Şems 91/12), bıçağını çekip deveyi kesti. (Kamer 54/29

Semud kavmi ise Salih’in bu uyarısını hafife alarak Rablerinin emrine baş kaldırdılar. Ve “Salih, dediler. Eğer gerçekten peygamberlerden isen, bizi tehdit edip durduğun azabı haydi getir bakalım.” (Araf 7/77)

Onlar senden azabın bir an önce gelmesini istiyorlar. Allah verdiği sözden asla dönmez.’ (Hac 22/47)

Bunun üzerine onları korkunç bir sarsıntı yakalayıverdi. Kendi yurtlarında dizüstü çöküp… ( Hud 11/67) ve yüzüstü serilip kaldılar. (Araf 7/78) Onca varlıkları ve evleri kendilerine bir fayda vermedi. (Hicr 15/84) “Her birini kendi günahıyla yakalayıverdik; kiminin başına taş yağdırdık, kimini o korkunç ses yakalayıverdi. Kimini yerin dibine geçirdik; kimini de suda boğduk. Allah onlara kesinlikle zulmetmedi; onlar kendi kendilerine zulmettiler.” (Ankebut 29/40) Rableri de günahları yüzünden başlarına azap indirip onları yerle bir etti.” (Şems 91/14)

Mucize bekleyenler:
(bkz: http://www.siyerinebi.com...d-kavmi-ashab-i-hicr.html)

ölüm felaket değildir

Ölmek felaket değildir. Öldükten sonra başına gelecekleri bilmemek, tedbirini almamak felakettir.
takvim yaprağında yazan imam-ı rabbani hazretlerine ait güzel söz.

04 01 2014 uludağlı türkçüler buluşuyor zirvesi

Konusu, 21. asırda etnik köken vurgusu yapmanın, kendi tercihi olmayan milliyetini böbürlenme malzemesi yapmanın anlamsızlığı üzerine olabilecek zirvedir.

türkiye de kürt çocuğu olmak

tercih etmediği kimlikten dolayı dışlanmak, haksızlıklara maruz kalmaktır. kart kurt kürt gibi aslında var olmadığının ispatlamaya yönelik bilimsel ! çalışmalara konu olmaktır.
ikinci sınıf vatandaş olup devletin üvey evladı sayılmaktır. ama zaman geçtikçe algılar önyargılar değişiyor hiç bir şey eskisi gibi karanlık değil. kürt olmanın kızıldereli veya ermeni olmanın herhangi başka bir millette mensup olmaktan farksız olduğunu biliyor şimdilerde kürtler. bir gün insanlar arasına çekilmiş sınırların da kalkacağı ırklara renklere vurgu yapılmayan günlerinde geleceğini bügünlerden görmek mümkündür.

intihar notuna yazılacak tek cümle

olmasaydı sonumuz böyle...

onuncu nesil diye bir nesil yoktur

yani biz şimdi aslında yok muyuz. aman allahım inanmıyorum.
kandırıldık.)

bütün gece tek bir şarkı dinlemek

Bir hafta sürekli aynı şarkıyı dinleyenlerin normal karşıladığı durumdur.
(bkz: beni tarihle yargıla)

30 kasım 2013 fenerbahçe beşiktaş maçı

kulüp başkanı şikeden ceza almış, takımı avrupadan şike yaptığı için iki yıl men edilmiş bir takımın taraftarının hala beşiktaş ibrahim akına at alacakmış deyip beşiktaşın şike teşebbüsünde bulunduğunu idda etmesi nasıl derin çelişkilerle dolu bir durumdur.
bu derin çelişkili durum ancak insan tarafı olduğunun kusurlarını hatalarını görmez denilerek açıklnabilir herhalde. sen önce dönde aynaya bak aslanım.
aşkın gözü kördür. hiç kimse tarafsız değildir. taraf olmak kör olmaktan farksızdır. vs vs.

1986 87 şampiyonluğu beşiktaş a ver

http://www.haber1903.com/...u_besiktasa_verilsin.html

1 puanla Gs nin şampiyon olması
Malatyasporlu yöneticilerin teşvik aldıklarını itiraf etmesi. üst üste koy 3 temmuzu 1986 ya çekmek gerektiği ortada.

1986-1987 yılında ki Gs nin kupasını şike nedeniyle BJK resmen istedi !

Malatyaspor Başkanı da şikeyi itiraf etti
O dönemki Malatyaspor Başkanı Nurettin Güven de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Malatyasporun Galatasaraydan para alarak şike yaptıını resmen itiraf etti.
Güven geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
Bak başkan buraya kadar geldiniz sağolun. Bak bizim bir iddiamız yok, futbol oynayıp gideceğiz. Bazı futboculara Galatasaraylılar bir şeyler vermiş. Siz verin, bizim bir iddiamız yok maçı alın gidin yani oynasınlar alın gidindedim. O daTeşekkür ederim sayın başkan dedi.Ben biliyorum dedi sen dedi anadan doğma Beşiktaşlısın. Ama biz bu futbol takımı ile maçı alır gideriz yanıtını verince kendisine teşekkür ettim."
Şerefli ikincilik
1986-1987 sezonu ile ilgili olarak Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba;nın Şerefli ikincilik, kirli şampiyonluktan iyidir açıklamasını yapması ,bu durumun Beşiktaş cephesi tarafından da bilindiğinin kanıtıdır. Olaylar Beşiktaşlı taraftarlar ve tüm futbolseverlerin hafızasında aradan geçen zamana rağmen tazeliğini korumaktadır. Hal böyleyken futbol federasyonumuzun konuyla ilgili girişimde bulunması Türk Futbol Liglerinde herkesin gözleri önünde yaşanmış bu lekenin temizlenmesi açısından memnuniyet yaratacaktır
SONUÇ;
1-UEFA;nın ülke federasyonlarının gerekli kararları almadığı kanaatine varması halinde ,devreye girmesi ihtimaline binaen , 86-87 sezonunda yaşanan ve itiraflarla subut bulmuş , Malatyaspor ;Beşiktaş futbol müsabakası ile ilgili olarak , yukarıda bahsettiğimiz konuları değerlendirerek, iç hukuk ve uluslar arası hukuk kurallarının soruşturmaya cevaz vermesi halinde gereğinin yapılmasını,
2-Soruşturma açılmasına karar verilmesi halinde 06.04.2003 tarihli Telegol programının sorumlusu, haberi yapan kişiler, programda konuşan ve ismi geçen futbolcuların dinlenmesini,
3-Beşiktaş Spor Kulübünün elinde bu konuda bilgi ve belge olup olmadığının sorulmasını talep ederiz
Av.irfan Niğdeli

sigaranın açık alanlarda da yasaklanacak olması

kendi sağlığını düşünemeyenlerin devlet eliyle düşünülmesine karar verilmiştir. traji komik durum.

örtünmek özgürleştirmez

aradan yüzyıllar da geçse bazılarının hala insanların inandıkları gibi yaşama hakkını, tercihlerini özgürlük kapsamında görmeyeceklerini gösteren beyanattır. benim istediğim gibi giyinir ve yaşarsan özgürleşirsin deme çelişkisi içinde bocalayan, ak partinin ekmeğine yağ süren zihniyet bu işte. aile baskısı ile örtünüyor bunlar diyenler, ikna odaları kurup baskıyla şantajla üniversiteli kızların başörtüsünden vazgeçmeleri konusunda neler yaptıklarını herkes biliyor.

dar kot pantolon giyen türbanlı kız

tesettürün mahrem sayılan yerleri vucut ölçülerini göstermeyecek şekilde örtmek olduğunu bilmeyen veya bilip te işine gelen tarafa uyup işine gelmeyeni görmezden gelen derin çelişkilerle dolu giyim tarzı olan insandır.

türklerin üstün ırk olması

yaptıkları ile kimseye üstünlük sağlayamayıp, tercih etmediği özelliklerine sarılıp övünen insan beyanıdır. hiç bir ırkın başka bir ırka üstünlüğü yoktur.

erkeklerle tokalaşmayan kadın

inancının gereğini yapan insandır kimseyi de ilgilendirmez. isteyen isteğine elini uzatıyor. istemeyenin elinde tutma isteği de ne arkadaş ona da mı sen karar verecen. benim bedenim benim tercihim diyenlere arka çıkanların bu duruma tek bir laf bile etme hakları yok. kaldı ki bu inaç meselesi.

sevilen kızın kürt olduğunu itiraf etmesi

kürt olmak suçmu ki itiraf edilsin. allahım yarabbim akıl fikir izan ver.
sende kürt olmayı suç gibi gördüğünü itiraf et. tekmeyi ye. karşı taraf kadar cesaret.

asgari ücretin sosyal devlet ilkesine aykırı olmsı

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.032,05 lira,

Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3.361,71 lira olmuştur
Eylül 2013 verileri türk-iş

anayasa bulunan soayl devlet ilkesi ile uygulanan asgari ücret arasındaki çelişkinin rakamlarla ifadesidir.
devlet hükümet ve muhalfet bu durumu normalmiş gibi görmekten ne zaman vaz geçecek.
insanlara insan gibi yaşayacakları ücreti emeklerinin karşılığını ne zaman verecekler merak ediyorum.

11 eylül saldırılarının önceden planlanmış olması

11 eylülün el-kaideyi aşan bir iş olduğunu düşünen bana gayet inandırıcı geliyor.
(bkz: http://www.yenidunyaduzen.../illuminati-kartlari.html)

başörtüsü artık özgür

akp karşıtlarının da sevinmesi gereken durumdur. bugüne kadar akp başörtüsünü siyasi malzeme yaparak oy topluyor diyenler de artık bu uygulamaya destek vermeli ve bu konu artık siyasi istismar malzemesi olmaktan çıkmalı. herkes inandığı gibi özgürce giyinmeli lafları havada uçuşur du bu memlekette. bunu somut bir adımı atıldı. hayırlı olsun.

imamhatiplilerden ne zarar gördünüz

dini emirlerle terbiye edilerek yetiştirildiklerinden topluma daha faydalı oldukları kesin olduğundan genelinden zarar gelmez. hırsızlık yapmanın, adam öldürmenin, haraç almanın, hak yemenin, adam kaydırmanın, fuhuşun, içkinin, kumarın, eroinin, esrarın vs vs haram olduğunun bilincinde olduklarından toplumun en büyük sorunları arasında olan bu işlerden uzak dururlar geneli tabi. istisnalar kaide bozmaz.
ister kabul edin ister etmeyin bu işlere bulaşan suçluların dosyasına bakılsın kaç tane ihl' li var içlerinde.
başbakana olan kininiz gerçekleri görmenizi engellemesin.

hz muhammed vs firavun

kuran' ı hz. muhammedin yazdığını idda eden zavallılar yeri gelince 14 asır öncesi diye geçmişi küçümseyip şimdi ki insanların teknoloji üreten dünyaya hükmeden çok akıllı insanlar olduklarını iddia edip, kuran'nın bu iddia sahiplerine meydan okuduğunu neden görmüysunuz ?

Yoksa, 'Onu (Muhammed) uydurdu' mu diyorlar? De ki: 'O hâlde (iddiânızda)doğru kimseler iseniz, (yardım için) Allah'tan başka gücünüzün yettiklerini de çağırarak onun benzeri bir sûre getirin!' yunus suresi 38. ayet

kullaklarının üstüne yatıp, sırf allaha inanmanın getireceği sorumluklatan korkup sapıklığa düşenler siz ve sizin gibi kaç kişiyseniz eğer doğru sözlüyeniz eğer kuran'nın hz. muhammedin yazdığını anlayacak kadar zekiyseniz 14 asır önce yaşamış birinin yazdığını iddia ettiğiniz kuranın bir suresine haydi bir benzer getirin.