bugün

entry'ler (12)

21 aralık 2023 doğu karadeniz de petrol bulunması

Dünyanın bir çok yerinde petrol vardır önemli olan çıkarmaya değecek kadar fazla olması ve çıkarmasının mümkün olması.

18 aralık 2023 kuzey marmara otoyolu kazası

Ankara'dan Edirne'ye seyir halindeki otobüs, arkadan çarptığı kamyona karışan bir kazada 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 37 kişinin yaralandığı bir olaydır.

Daha önce üniversite harçlığı için muavinlik yaptığım bu aracın bakımları düzenli olarak yapılıyordu; hava sistemleri ve motoru yeni değişmişti ve 30000 kilometreyi geçmemişti bile. Kazanın saatinin düşününce uykusuzluk etkisiyle meydana gelmiş olabileceğini düşünüyorum. Otobüsün güncel personeli uzman kişilerdi, bu tür bir kazanın yaşanması beni derinden üzdü.

Edit: Avrupa tipi otobüscülük sistemine geçmek, bu tür kazaların önlenmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Şu anda arabalarda kullanılan kızılötesi yorgunluk tespit cihazları ve sürüş otonomasyon sistemleri, şehirlerarası otobüslere entegre edilmelidir. Şoförlerin duygu durumları düzenli psikolog seansları ile takip edilmeli ve duygusal destek sağlanmalıdır. Özellikle şoförlerin sürüş saatleri izlenmeli ve uyku süreleri arttırılmalıdır. Gece sürüşlerinde, uyku kaçırmaya yönelik araçları kullanmaya teşvik edilmesi, önemli bir önlemdir. Ayrıca, otobüslerde otomatik kahve makineleri ile kafein bakımından zengin içeceklerin muavinler tarafından düzenli olarak şoförlere sunulması, kaza riskini azaltabilir.

seansı 300 dolar olan meditasyon

Sarılmanın iyileştirici etkisinden faydalanan bir terapisttir. Yüksek dişil enerjiye sahip birçok kadın temas halindeyken kendini güvende ve huzurlu hisseder. Terapist, bu farkındalığıyla terapi alan kadına içsel mutluluk ve huzur sağlayan bir ortam oluşturuyor. Ancak, bana göre bu seansın 300$ değerinde olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca, bu terapinin maskülen erkeklerde etkili olmadığını düşünüyorum.

erko memesi

Böylesi makbuldür.
görsel

sözlüğe bornozla girmek

WhatsApp'da arkadaşlarla havadan sudan konuşurken tesadüf eseri çıplak olmaktan iyidir. Yalnız o göğüse +puanımı veririm aga.

yazarların yılbaşı planları

Entp toplantısı yapabilirim Kadıköy'de bir bar veya kafede.

kötü anıları silmenin en güzel yolu

Kötü anlar ve anıları silmenin bir yolu yoktur eğer olsaydı da sağlıklı bir şey olmazdı. insan ömrü hayatında biriktirdiği anı ve tecrübelerin toplamıdır. Bu durumda yapmamız gereken bize zarar veren tecrübelerden ders çıkarıp bir daha yapmamamızdır. Şayet anılar silinebilseydi bu anıları tekrar yaşama ihtimalimiz de olurdu.

şehir hatları

Belediyeye ait denizyolu taşımacılığı yapan müessesedir. Eskiden kıtalar arası kargo taşımacılığı ve uluslararası yolcu taşımacılığı da yapmış şirkettir. Şuan müessese bünyesinde bulunan çoğu vapur türk malı pendik sulzer ana makinelerin ürettiği güç ile mavi dalgalara hizmet etmektedir.

akrep burcu erkekle sevişmemiş olan zavallı kız

Burçların seks üzerinde bir etkisi yoktur ama ben yine de haydi rastgele diyeyim.

adana da starbucks a silahlı saldırı yapılması

Bunları organize eden üst akılın derdi starbucks ya da israil değil yaşam tarzıdır bu saldırıları yapan da zihinsiz basit piyonlardır.

karşılaşılan kedi ve köpeğe selam vermek

Askerdeyken istemeden de olsa yapma ihtimaliniz vardır.

burun akıntısı

Genize doğru akanı zortlattırır ağlattırır.