bugün

entry'ler (90)

eski sevgiliyi unutma yolları

bazen zaman, bazen yoğun bir hayat, bazen bir başkası, bazen unutmaya çalışmamak. ama esaslı ilişkileri unutmak zordur. hepsini denemek gerekebilir.

türbanlıların daha iyi seviştiği gerçeği

bir önerme cümlesidir. iyi sevişmek görsel, tinsel yada libido durumlarından ziyade erkeğe iyi muamele önkoşullu bir durumdur.

giden sevgilinin ardından kurulacak cümle

bir an bile gitmemek aklından geçtiyse kal, ama sahiden içinden gitmek geldiğinden, gitmen gerektiğinden gidiyorsan kal demem bilesin.

siyasetten nefret eden tip

yaşadığı ülke siyasi oyunlar tarafından şekilleniyorsa ki bu genelde böyledir, apolitiklik onun koşullarının rahatlığındandır. zorluk nedir bilmez. ki zorluk diye tanımladığı durum genelde alamadığı bir kıyafet, eve geç geldi diye anne/babasından aldığı uyarı sonucu özgürlüğünün kısıtlı oluşu vb. durumlardır. 80 dönemi sonrası, bu dönemi yaşamış kişilerin çocuklarını genelde apolitik yetiştirmesi, siyasetten uzak durmalı alt metinli konuşmaları da farklı bir sebeptir. şu var ki siyaset bir görüş, ideoloji, parti sempatizanlığı değildir sadece. ama gel gör ki sadece tüketmeye yönelen bir nesil oluşuyor gitgide kartopu gibi büyüyor.

sözlük yazarlarının sevdiği kız veya erkek tipleri

kumral veya esmer tenli, dalgalı saçlarını doğal kullanan balık etli bir kadın. ama ruhundan etkilenmişsem bunların tam tersi de olabiliyor ve hatta çoğunlukla öyle oluyor.

hayatını kaybeden askerlere şehit denilmesin

bizler sebepsiz kavram kargaşalarıyla oyalanırken ve bunun için yaratılan sanal gündemleri tartışırken atı alan üsküdarı geçiyor. eğitim, sağlık, adalet sisteminin tümü yerle yeksan oldu hakim bey.

ciddi ciddi yemek yapamayan bayan sevgili

tek derdi yemek yapamaması olsun, bence sorun değil diyeceğim sevgilidir. mideye, göze çalışıp ayakta uyutan niceleri varken.

hacdan gelen saat

ya benim dedem hacca gittiğinde çoğu çeşidinden toplamış bu saatlerin. arkadaş biride mi sağlam olmaz. yok hepsi 3-5 kullanımda koptu gitti. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. arkadaş inanç turizminin en yaygın yaşandığı ülkeysen kaliteyi ilk sıraya koyacaksın. kalitesiz ürün satmayacaksın hac ibadetinin gerçekleştiği mecrada.

televizyon izleyince utanan insan

televizyon izlememeyi artı sanıp farklı olma kaygısıyla hareket ettiğinden, izlemekten utanıyordur.

kavga ederken ara beni diyen sevgili

yazılı halde ifade edemeyeceği bir sorun sebebi ile sesli görüşme istemesi gayet makul.

whatsapp

belirli aralıklarla kişi listesini güncelleyip, umarım kullanmaya "o" da başlamıştır dedirten sohbet programı. bazen telefon ile iletişimi kopardığınız kişilerle burada özlem dolu sohbetler yapmak mümkün. teknoloji bazen nostaljiye de bağlıyor bu sayede.

hayata dair iç burkan detaylar

işini iyi yapmadığını kendi de itiraf eden bir arkadaşın arkasında babası var diye devlet kurumunda iyi bir maaşla çalışıp, sizi arayan soran bir babanızın olmayışı. utanacağı yerde bir de evladım da olsa ona kol kanat gerip kendimden taviz vermem diye böbürlenebilmesi.

sözlük yazarlarının tiksindikleri

hayatta çekilecek en büyük acının aşk olduğunu sanan, elindeki 1000 küsür tl lik telefonu ile sosyal statüsünü belirleyen ama siyasi kimliğinin sol olduğundan dem vuran çakma entelletüel bireyler. deniz gezmiş ve che hayranıdır da bunlar.

bir erkeğin en üzgün olduğu an

Dostunun düşmanlığıyla karşılaştığı an.

lg optimus hub e510

fiyat/performans canavarı. kullanmaya başlayalı 1 hafta oluyor bir hayli program, oyun ve görüşme deneyimim oldu. tek eksiği kamera flaşı yok. ama ışıklı ortamda foto kalitesi de oldukça iyi. giriş seviyesinden bir üst seviyede bir cihaz. işlemci 800 mhz, ram 512 mb vs. almak isteyenler için ortalama fiyatı 550-600 arası. ben vatan bilgisayarda &25 lik indirimle 529 Tl ye almıştım. Takip edin, kaçırmayın derim.

seviştiği erkeği 2 gün sonra tanımayan kız

en iyisini yapan kızdır. diğer hemcinsleri gibi tüm gurursuzluğu ile kene gibi yapışmak istemiyordur.

yazarların 2012 ye giriş şekilleri

şarap ile, sakin ama özlem dolu.

sözlüğe dair iç burkan detaylar

karşıt fikirdeki yazarlara kullanılan "orospu çocuğu" ifadesi. annesinden ne istiyorsun ki?

milli piyango 2012 yılbaşı çekilişi

birçoklarından daha fazla hayatının kurtulacağı insanlara büyük ikramiyelerin çıkmasını dilediğim çekiliş. ihtiyacı olmaktan öte.

eğitim sistemindeki en büyük hata

siyasete alet edilmeye elveriş.